Годишњи састанак локалних тимова за превенцију и борбу против трговине људима

15.12.2021.

Локални тим за борбу против трговине људима Града Суботице учествовао је данас на Четвртом годишњем састанку локалних тимова за превенцију и борбу против трговине људима из целе наше земље. Локални тим за борбу против тровине људима Града Суботице пратио је састанак путем Зоом платформе у просторијама Градске организације Црвеног крста. Састанку је присуствовао и координатор Локалног тима за борбу против трговине људима Града Суботице Илија Ђукановић.

Путем Зоом платформе чланица Локалног тима Града Суботице и директорица ОШ „Сечењи Иштван“ Весна Вајс представила је рад Локалног тима из из угла образовне установе са свим реализованим и планираним активностима.

Учесници Четвртог годишњег састанка локалних тимова за превенцију и борбу против трговине људима били су представници Министарства унутрашњих послова, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Међународне организације за миграције ИОМ, Савета европе, Центра за заштиту жртава трговине људима, Заштитник грађана за родну равноправност и права детета, Виша јавна тужилаштва, представници Локалних тимова из Србије.

Састанак је организован у оквиру пројекта „Јачање капацитета и партнерстава за управљање миграцијама у Србији“ који спроводи Међународна организација за миграције ИОМ уз подршку Швајцарске, у партнерству са Министарством унутрашњих послова, Министарством за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Комесаријатом за избеглице и миграције.

Previous Европски дан борбе против трговине људима
loader-image
Subotica