Европски дан борбе против трговине људима

18.10.2021.

Локални тим за борбу против трговине људима Града Суботице обележио је Европски дан борбе против трговине људима – 18. октобар, низом активности. У Основној школи „Сечењи Иштван“ организована је радионица за ученике првог и осмог разреда у реализацији едукатора Градске организације Црвеног крста Суботица, у просторијама Градске организације Црвног крста радионица за запослене из основних школа, а у току поподневна волонтери Градске организације Црвеног крста извели су перформанс у центру града поводом Европског дана борбе против трговине људима.

Координатор Локалног тима за борбу против трговине људима, Илија Ђукановић, изјавио је, тим поводом, да ће Локални тим за борбу против трговине људима Града Суботице и у наредном периоду наставити са активностима на превенцији и едукацији са посебним акцентом на ученике и родитеље, али и едукацији стручне јавности.

Према подацима Центра за заштиту жртава трговине људима прошла година била је изузетно тешка, што се огледа у броју идентификованих жртава, којих је у Србији било 57, што је чак за 80 одсто више него 2019, док су већ за првих девет месеци ове године, идентификоване 34 жртве.

У Србији се последњих 11 година обележава Европски дан борбе против трговине људима, а из године у годину, све надлежне институције упозоравају на то да су едукација и радионице превентива против тог зачараног ланца.

Previous Обележен Међународни дан глувих и наглувих
loader-image