Obeležena 102. godišnjica proboja Solunskog fronta

15.09.2020.

Polaganjem venaca na spomen obeležje  dobrovoljcima u Prvom svetskom ratu danas je u Bajmoku obeležena 102. godišnjica proboja Solunskog fronta, u organizaciji bajmočke sekcije Udruženja potomaka ratnih dobrovoljaca 1912-1918 „Kralj Petar I”. Nakon minuta ćutanja kojim je odata počast palim herojima i intoniranja himne prisutnima se u ime gradonačelnika Subotice Stevana Bakića i u svoje ime obratio član Gradskog veća zadužen za oblast privrede Srđan Samardžić.

Uz podsećanje na velika, herojska dela naših predaka koji su podneli najteže žrtve za slobodu, on je istakao da danas obeležavamo praznik Republike Srbije i Republike Srpske „Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave”.

„Poštujući velika, herojska dela naših predaka, prepoznajemo vrednosti koje su utkali u nas utirući put budućnosti. Put, kojim i danas idemo. Put slobode, istine,pravde, poštenja, ljubavi prema otadžbini, a pre svega prema bližnjem svom. Slavimo nacionalnu zastavu, kao simbol jedinstva i slobode. Slobodu branimo i danas radom, pravom, diplomatijom, ekonomijom i duhovnošću”, naglasio je Srđan Samardžić.

Predsednik Udruženja potomaka ratnih dobrovoljaca 1912-1918 godine, Drago Lukić, rekao je je spomen obeležje u Bajmoku podignuto 1993. godine i da je ovo  27. put da se na ovom mestu odaje počast slavnim precima. On je izrazio i žaljenje što je zbog epidemiološke situacije ove godine manifestacija povodom sećanja na godišnjicu probijanja Solunskog fronta protekla bez gostiju iz okolnih mesta.

Previous Obeležen Dan borca

Subotica - Subatica - Szabadka - Subotica © 2024. subotica.ls.gov.rs Powered by DIGITALHOUSEPOWER