Otvoren „Meet&eat gastrofestival i Uskršnji vašar“

06.04.2022.

U organizaciji Udruženja za uzgoj svinja rase mangulica Vojvodine „Ravnica“ i Udruženje za negovanje tradicija i umetnosti „Nojček“ danas je otvoren petnaesti po redu „Meet&eat gastrofestival i Uskršnji vašar“ koji se, od 5. do 10. aprila, održava na subotičkom Trgu republike. Pored kvalitetne i bogate ponude domaćih proizvoda najboljih uzgajivača, u ponudi su i proizvodi iz kućne radinosti, rukotvorine, kao i domaći slatkiši.

Otvaranju manifestacije prisustvovao je i član Gradskog veća zadužen za oblast privrede, Srđan Samardžić, koji je, tim povodom, izjavio da su festivali poput ovog prilika da se  turistima predstavii lokalna tradicija i običaji, kao i da im se ponude specijaliteti karakteristični za ovo područje.

„Cilj je da gostima u našem gradu ponudimo bogatstvo mirisa, ukusa, događaja, odnosno svega onoga što Subotica ima da ponudi“, kazao je, između ostalog, Srđan Samardžić.

Previous Na Paliću otvoreni 31. „Berbanski dani“

Subotica - Subatica - Szabadka - Subotica © 2024. subotica.ls.gov.rs Powered by DIGITALHOUSEPOWER