Почела „Недеља православља“

11.04.2022.

У Задужбини Душана Радића вечерас је почела „Недеља православља“, културно-духовна манифестација која је по свом садржају, броју учесника и предавача највећа стална манифестација Центра, у оквиру које ће од 11. до 17. априла бити одржано седам програма. Отварању „Недеље православља“ присуствовао је и члан Градског већа Града Суботице Срђан Самарџић који је, обраћајући се присутнима у име суботичке локалне самоуправе, градоначелника Стевана Бакића и своје име, рекао да ова манифестација истрајава преко три деценије у нашем граду и да „нас је православље и светосавље као његов српски израз увек чекало на овој адреси“.

„Да се окрепимо, да се обновимо и изађемо из ове Задужбине спремни да се боримо са недаћама, да решавамо проблеме. Данас се боримо за бољитак у нашем граду, за његов развој и остваривање свих потенцијала Суботице. Месец април доноси нам радост Васкрса и уверење да ћемо успети да сачувамо своју земљу, народ и град од невремена које бесни у међународним односима“, истакао је Самарџић.

Додао је да комунални, инфраструктурни, саобраћајни и привредни развој Суботице мора пратити и јачање капацитета за стварање и неговање културе и уметности.

„Зато као град остајемо посебно посвећени нашим градским и националним културним друштвима и установама, међу којима центар ‘Свети Сава’ заузима једно од најважнијих места и увек ће моћи да рачуна на подршку за ове племените и веома важна програме“, поручио је Срђан Самарџић.

Свечано отварање манифестације обележила је изложба слика „Трагање за вером“, знаменитог београдског и српског архитекте и мајстора цртежа, Стевана Ј. Мићића, а „Недељу православља“ отвореном је прогласио протопрезвитер отац Душан.

Previous Отворен „Meet&eat гастрофестивал и Ускршњи вашар“
loader-image
Subotica