У Хемијско-технолошкој школи свечано отворена ветеринарска станица – вежбаоница

Помоћник министра просвете Милош Благојевић и градоначелник Суботице Стеван Бакић данас су, симболичним пресецањем врпце, званично предали на коришћење ветеринарску станицу – вежбаоницу у суботичкој Хемијско-технолошкој школи. Градоначелник Бакић је, тим поводом, истакао да суботичка локална самоуправа посебну пажњу поклања пројектима који ће допринети стварању услова да што више младих, перспективних и образованих људи након завршетка школовања нађу запослење, остану у овом граду и помогну његовом напретку и развоју, као и напретку и развоју наше државе Србије.

„У циљу унапређивања квалитета образовања и васпитања, Град Суботица је заједно са Министарством просвете подржао пројекат реконструкција дворишног објекта и његове пренамене у ветеринарску станицу – вежбаоницу. Вредност ове инвестиције је 19,25 милиона динара, с тим да је Министарство просвете определило осам милиона динара, док је Град Суботица из градског буџета обезбедио 11,25 милиона динара“, навео је Бакић.

Суботичка локална самоуправа ће, подвукао је, и убудуће подржавати све пројекте који су значајни не само за Хемијско-технолошку школу, него и за Град Суботицу.

„Извесно је да ћемо у складу са потребама локалне привреде, али и интересовања ученика, подржавати и отварање нових образовних профила, као што смо, управо у Хемијско-технолошкој школи, подржали увођење нових образовних профила: ветеринарски техничар и техничар за оперативну форензику. Надам се да ће нова ветеринарска станица – вежбаоница у Хемијско-технолошкој школи допринети да се ветеринарски техничари на најбољи начин упознају са радним процесима и захтевима струке, и да по завршетку њиховог школовања буду конкурентнији на тржишту рада“, нагласио је градоначелник Бакић.

Уз изражавање захвалности Министарству просвете Републике Србије на подршци пруженој у реализцији пројекта везаног за пренамену дворишног објекта у ветеринарску станицу – вежбаоницу, градоначелник Стеван Бакић је, на крају свог обраћања, свим гостима пожелео да се лепо осећају у Суботици, а ученицима, професорима, руководству и директору Хемијско-технолошке школе пуно успеха у даљем образовању и раду, пуно нових образованих профила и много стручних и образованих кадрова.

Помоћник министра просвете Милош Благојевић је изразио задовољство што представља Министарство просвете на отварању вежбаонице која је, како је рекао, до пре неколико месеци била у прилично лошем стању.

„Ми у Министарству просвете врло добро знамо за Хемијско-технолошку школу из Суботице, она осваја бројне награде на републичким  такмичењима из хемије, из прераде хране, из текстилства. Јако су добри и у спорту, а поседују и многе друге успехе. Једна је од ретких школа која може да се похвали да је добитник Светосавске награде, као и признања Европске уније за развој предузетништва. Ова фантастична школа добила је једну нову зграду која ће омогућити да ученици који су данас са нама стекну практична знања, да након завршетка образовања за ветеринарског техничара могу да изађу на тржиште рада и да потпуно одговоре свим захтевима”, истакао је Благојевић.

Додао је да је ова школа, на основу резултата које постиже у спорту, заслужила да добије и фитнес парк на отвореном.

„Када сам, пре шест-седам година, први пут долазио овде, школа је била спремна за реконструкцију, а данас када погледамо како изгледају ове просторије, како изгледа школа, кабинети унутар главне зграде, можемо само да констатујемо да су овде фантастични услови. И да се захвалимо не само руководству школе на великом, обављеном послу, него и Граду Суботици који то све свих ових година подржава, и градоначелнику који је ту данас са нама. Желимо да наставите овако да радите и желимо вам пуно успеха”, нагласио је Милош Благојевић.

Присутнима на свечаном отварању ветеринарске станице – вежбаонице, обратили су се и директор Хемијско-технолошке школе Никола Матковић, као и ветеринар Грго Тиквицки, власник Ветеринарске станице „Ветеринар“.

Директор Матковић је, уз изражавање захвалности Министарству просвете, Граду Суботици и градоначелнику Стевану Бакићу, као и послодавцима и социјалним партнерима, између осталог истакао како је ово велики дан не само за Хемијско-технолошку школу, већ и за образовање у читавој Суботици, као и у Републици Србији.

Ветеринар Грго Тиквицки је, поред осталог, навео како је ветеринарска професија од почетка подржала идеју директора Николе Матковића да се у Хемијско-технолошкој школи отвори нови образовни профил ветеринарски техничар. Он је навео да је сарадња ове школе и ветеринарских организација на врло високом нивоу и да ветеринарска станица – вежбаоница испуњава услове и за клинику, али да је, с обзиром на профил којим се бави, довољна и ветеринарска станица.

У оквиру данашње свечаности, директиор Никола Матковић је градоначелнику Стевану Бакићу и помочнику министра просвете Милошу Благојевићу уручио златне захвалнице за сарадњу и подршку активностима Школе, док је посебне захвалнице уручио градској менаџерки Загорки Панић, као и бројним послодавцима и социјалним партнерима школе.

У Хемијско-технолошкој школи данас је у употребу стављен и фитнес парк у школском дворишту, финансиран од стране Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, који ће поред ученика ове школе бити на располагању и ђацима Политехничке школе, као и корисницима Дома ученика средњих школа. Овакви пројекти, истакнуто је на свечаности, од посебног су значаја за унапређивање квалитета образовања и васпитања, као и бављена физичком културом, не само за Хемијско-технолошку школу, него и за Град Суботицу.

Previous Честитка градоначелника Стевана Бакића поводом Свете Петке