Светски дан борбе против трговине људима

30.07.2021.

Локални тим за борбу против трговине људима и волонтери Градске организације Црвеног крста обележили су 30.јул Светски дан борбе против трговине људима. Волонтери Градске организације Црвеног крста организовали су радионицу у центру града, у близини дечијег игралишта, намењену нашим најмлађим суграђанима али и њиховим родитељима.

Један од разлога образовања Локалних тимова за борбу против трговине људима јесте и подизање свести код грађана о кривичном делу трговине људима и децом као једном од најтежих облика кршења људских и дечјих права.

Локални тим за борбу против трговине људима ће у наредном периоду, у својим активностима, акценат ставити на насиље и злоупотребу у дигиталном окружењу с обзиром на комлексност и присутност овога проблема код најмлађих.

Previous Одржан онлајн састанак локалних тимова за борбу против трговине људима
loader-image
Subotica