Суботички Симфонијски оркестар одушевио бројну публику

У оквиру обележавања Дана града вечерас су, на Тргу слободе, Суботички симфонијски оркестар, Мешовити хор Преподобни Рафаило Банатски, солисти Љубица Вранеш (мецосопран) и Драгана Радаковић (сопран), и концертмајстор Милош Николић, под диригентском палицом Микице Јевтића концертом за памћење одушевили бројну суботичку публику. Концерту је присуствовао и градоначелник Суботице Стеван Бакић.

На репероару Суботичког симфонијског оркестра, хора и солиста нашла су се дела Карла Орфа, Пјетра Маскањија, Антоњина Дворжака, Ђузепеa Вердија, Жоржа Бизеа, Алфреда Каталанија, Стевана Христића, Исидора Бајића и Жака Офенбаха.

Програм прославе Дана града Суботице почео је синоћ, сјајним концертима националног ансамбла „Венац“, на Тргу слободе, Новосадског Биг Бенда, у дворишту суботичке Синагоге, и младих са кампа Србских православних појаца, у Великој већници Градске куће.

Ансамбл „Венац“ је пофесионални ансамбл сачињен од извођача народних игара и песама. Поред очувања народног наслеђа, традиције, културе и фолклора са простора Косова и Метохије, циљ овог професионалног ансамбла јесте и да бројним наступима и концертима ради на очувању и унапређењу професионалне фолклорне сцене како у Србији, тако и у региону.

Previous Слободна зона Суботица пример доброг пословања