Промовисана прва дигитална платформа женског бизниса у Србији и региону

Вечерас је у просторијама Регионалног иновационог стартап центра Економског факултета у Суботици одржана промоција прве дигиталне платформе женског бизниса у Србији и региону уприличена с циљем да приближи женско предузетништво кроз активности платформе „ОснаЖене“ која окупља жене које покрећу или имају развијене бизнисе. Промоцији су присуствовали и покрајински секретар за привреду и туризам др Ненад Иванишевић, и члан Градског већа задужен за област привреде, Срђан Самарџић, a платформу је представила пословни консултант у „Core International” и оснивач академије женског предузетништва, као и аутор платформе, др Индира Попадић.|

Иванишевић је, тим поводом, између осталог рекао како је кључна подршка Секретаријата за привреду и туризам предузетницама, као и првој академији женског предузетништва и овој платформи која данас окупља преко 1500 чланица, да је то прва платформа тог типа у земљи и региону и да предњачимо у односу на регион.

„Та чињеница не умањује настојања да прихватимо и друге идеје из окружења које могу да помогну унапређењу и даљем развоју женског предузетништва и привреде уопште у АП Војводини. Пратећи светске трендове, увидели смо колико је важно умрежавање, повезивање, заједнички наступ на нашем, као и на иностраним тржиштима и управо је подршка Секретаријата у погледу ове иницијативе важна. Познато је да смо у претходне две године преко 20 милиона динара уложили у директну помоћ женском предузетништву, организовали предузетничку академију и блокчејн караван, а све са циљем да се наше привреднице што боље упознају са трендовима на тржишту да би свој производ могле боље да продају и пласирају”, истакао је покрајински секретар Иванишевић.

Иванишевић је најавио расписивање новог конкурса за подршку женском предузетништву у текућој години, и то већ 2. фебруара, у укупном износу од 10 милиона динара.

Обраћајући се присутнима у име Града Суботице, градоначелника Стевана Бакића и своје име, Срђан Самарџић је истакао како је веома важно да се струка окупи на једном месту, да се стручњаци међусобно упознају и размене искуства и да се изазови са којима се сусрећу поделе са онима који креирају привредни амбијент повољан за пословање.

„Знање је једини ресурс који се коришћењем увећава. Тако и овај начин комуникације, и ова платформа, омогућавају да долазите до информација неопходних за ваше успешно пословње, а сваки од ових догађаја и сусрета је коцкица у мозаику на путу остварења тог циља“, нагласио је Самарџић.

Према речима ауторке, Индире Попадић, Платформа има за циљ да женама које желе да се одваже на сопствени бизнис, пружи адекватну и стручну подршку, мотивацију и инспирацију за раст и развој пословања, попут својеврсног генератора развоја женског предузетништва. Новој дигиталној платформи се може приступити путем линка www.osnazene.com.

Вечерашњи гости и учесници својим доприносом пружају подршку овом опсежном пројекту како би се Платформа проширила у осам земаља у региону и како би се остварили максимални резултати.

Поред тога, промовисана је и прва налепница, креирана као вид подршке женама у предузетништву, која ће се наћи на сваком објекату у покрајини који води женa.

Previous Изложбом „Срицање са фреске“ почела „Светосавска недеља“