Положени венци и цвеће на споменик „Балада вешаних“

Комеморативним скупом и полагањем венаца и цвећа на споменик „Балада вешаних“, обележена је 82. годишњица од трагичног 18. новембра 1941. године када су фашисти, пред такозваним преким судом, осудили на смрт и погубили вешањем петнаесторо суботичких младих родољуба, јер су пружали отпор идеологији нацизма и фашизма.|

У име Града Суботице, Севернобачког управног округа и Градског одбора СУБНОР-а Суботица, венац је положила делегација коју је предводио члан Градског већа Срђан Самарџић. Венце су положили и представници Јеврејске општине Суботица, Комуниста Суботице и Удружења „Центар Тито“ и Покрета социјалиста Суботице.

Ученици суботичке Политехничке школе положили су петнаест цветова за петнаест страдалих суботичких родољуба.

После полагања венаца на споменик „Балада вешаних“, представници града Суботице и Севернобачког управног округа положили су венце и на Јеврејском гробљу, где је одржана комеморација у знак поштовања према страдалим суграђанима јеврејске националности.

Previous Градоначелник Бакић упутио саучешће поводом смрти Иштвана Пастора