Почела традиционална, шеснаеста по реду „Пројектна недеља“

У фискултурној сали Техничке школе „Иван Сарић“ данас је почела традиционална, шеснаеста по реду „Пројектна недеља“. Отварању ове дводневне манифестације присуствовао је и члан Градског већа задужен за област привреде Срђан Самарџић који је, тим поводом, обраћајући се у име Града Суботице, градоначелника Стевана Бакића и лично име, рекао да „Пројектна недеља“ афирмише креативност и инвентивност ученика основних и средњих школа.

„Знање је најважнији ресурс данашњице и једини ресурс који се коришћењем  увећава. Циљ Пројектне недеље и сличних манифестација управо јесте да се вама омогући да покажете ваше идеје, знање и вештине и направите прве кораке у смислу ваше професионалне афирмације и усавршавања. Желим вам добро здравље, да данас уживате и да у годинама пред нама реализујете што више ваших идеја које би допринеле и развоју нашег града“, истакао је Самарџић.

Присутнима на отварању обратили су се и директорка Пословног инкубатора Суботица, Љубица Бертовић, и директор Техничке школе „Иван Сарић“, Жељко Рајчић.

На овогодишњој „Пројектној недељи“ у шест категорија (Примењена аутоматизација и роботика; Уређаји, производи, склопови, макете; Информатика; Активности, догађаји, друштвени ангажман; Основне школе и обданишта и Гостујуће школе) представиће се преко 200 учесника и  80 ментора, који су свој рад, знање и креативност имплементирали у преко 100 пројеката које ће оцењивати стручне комисије које чине еминентне личности из света образовања, културе и привреде.

Да ова манифестација добија све већи формат  говоре и пријављени пројекти школа из Крагујевца, Ужица, Ђакова, из Ваљева, Власотинца, Ђенђеша и Центра за стручно образовање из Сегедина.

Додела награда заказана је за сутра, у 12.00 часова, у свечаној сали ТШ „Иван Сарић“.

Previous Градоначелник Бакић присуствовао обележавању Дана Средње медицинске школе