Одржана завршна конференција програма „Само правно заокружена јавна својина је добра јавна својина“

14.09.2020.

Завршна конференција програма „Само правно заокружена јавна својина је добра јавна својина“ партнера Града Суботице и Општине Сента одржана је данас у Сенти. Пројекат вредан 240.095 евра финансиран је у оквиру Програма Европске уније “ Exchange 5”.
За реализовање овог пројекта Европска унија бесповратно је определила више од 180.000 евра. Остатак новца обезбедиле су градска, односно општинска управа Суботице и Сенте.
Менаџер пројекта „Само правно заокружена јавна својина је добра јавна својина” Загорка Панић истиче да је суштина у домаћинској бризи и управљању градском, односно општинском имовином.
“Имамо великог помака у Суботици, у смислу да смо од 250, нелегалних јавних објеката, поред легализације 50 објеката коју смо сами финансирали, овим пројектом успели да легализујемо 88 објеката“, истакла је Загорка Панић, помоћник градоначелника града Суботице и менаџер пројекта.
Председник општине Сента Рудолф Цегледи је рекао да од око 7.000 нелегалних објекат општина има око 1.800.
Успели смо да евидентирамо и средимо 669 објеката. Поред зграда ту су и путеви, тротоари, разни канали. Сматрамо да је ово веома важан задатак општине, јер овим што је евидентирано, ми можемо правно да газдујемо, да конкуришемо, да нађемо донаторе, значи да имамо већи приход у нашем буџету“, рекао је Рудолф Цегледи,
Пројекат је реализован уз подршку Министарства државне управе и локалне самоуправе и Министарства финансија у сарадњи са Сталном конференцијом градова и општина. У овај програм било је укључено 48 локалних самоуправа.

Previous Умањене таксе за електронске пријаве права индустријске својине
loader-image
Subotica