Одржана седница Савета за запошљавање Града Суботице

16.12.2020.

Прва конститутивна седница Савета за запошљавање Града Суботице одржана је 16.11.2020. у Плавој сали Градске куће. Овом приликом конституисан је нови састав Савета за запошљавање, који у четворогодишњем мандату чине: Саша Граворац-председник, Чила Голи- заменик председника и чланови: Данка Нинков, Небојша Шево, Драгана Степановић Чонка, Зоран Дисић и Милан Поповић.
На седници Савета разматран је и усвојен предлог списка дефицитарних струка, на захтев Комисије за доделу студентских стипендија.

На основу члана 12. Одлуке, Савет за запошљавање Града Суботица има обавезу да достави мишљење Комисији за доделу стипендија, те се на основу искуства и сазнања чланова Савета разматрају листе о високим школама струковних студија у Србији и факултетима са студијским програмима – смеровима. Члан 6. Одлуке о изменама и допунама Одлуке о стипендирању студената на територији Града Суботице, дефинише обавезу Савета за запошљавање Града Суботице да достави податке на основу обрађене листе бодовања дефицитарности Комисији за доделу стипендија.

Савет се опредељује за дефицитарну струку, водећи се потребама и интересима Града.

Previous Одржана седница Социјално-економског савета Града Суботице
loader-image