Najavljen doček nove 2024. godine na Trgu slobode

„U okviru  dočeka Nove godine na subotičkom Trgu slobode, u nedelju, 31. decembra 2023. godine  od 22.30 časova koncert će održati trubački orkestar Bobana i Marka Markovića. Nova 2024. godina biće dočekana uz vatromet i zvuke valcera. U petak 29. decembra za sve ljubitelje klasične muzike  Subotički simfonijski orkestar održaće gala koncert u Velikoj većnici Gradske kuće“, najavila je, na pres-konferenciji u Medija-centru, Jasmina Stevanović, koordinatorka Radne grupe za organizovanje proslave dočeka nove 2024. godine.|

Podsetila je da trubački orkestar Bobana i Marka Markovića, poznat svuda u svetu i popularan kako u Srbiji tako u zemljama u okruženju, stoji iza čuvenih kompozicija „Mesečina“ i „Kalašnjikov“’, i da ga je čuveni muzički magazin „Songlines“ uvrstio u listu od 50 najvećih svetskih instrumentalista.

„Boban Marković je ime koje obećava spektakl na subotičkom trgu. Zato bez obzira na vremensku prognozu, pozivamo sugrađane da dođu na Trg jer zaista nemamo priliku da često prisustvujemo ovakvom jednom događaju i da slušamo ovakve muzičare, koji naprave atrakciju gde god se pojave“, istakla jeJasmina Stevanović.

Prazničnu atmosferu će upotpuniti i deo novogodišnjeg vašara, koji će ponuditi Subotičanima i njihovim gostima gastronomski užitak uz kuvano vino. U ograđenom prostoru će biti preduzete sve mere bezbednosti, neće biti moguće unošenje staklene ambalaže i pirotehničkih sredstava.

Prema rečima umetničkog direktora Subotičkog simfonijskog orkestra Miloša Nikolića, ovogodišnji program gala koncerta će biti iz dva dela.

„U prvom delu programa sviraće se Verdijeve arije, a u drugom će se izvoditi dela Štrausa. Svake godine se trudimo na napravimo ozbiljan, ali i atraktivan program za našu publiku. Imamo dva izuzetna glasa, sopran Vesnu Đurković, prvakinju Narodnog pozorišta iz Beograda, i bariton Željka Andrića, prvaka opere SNP, uz našeg dirigenta Mikicu Jevtića“, kazao je Miloš Nikolić.

#Subotica #GradSubotica

Previous Božićna čestitka gradonačelnika Stevana Bakića

Subotica - Subatica - Szabadka - Subotica © 2024. subotica.ls.gov.rs Powered by DIGITALHOUSEPOWER