МЗ Радановац – Извештај о раду за 2011

13.06.2013.

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ СКУПШТИНЕ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ „РАДАНОВАЦ“ ЗА 2011. ГОДИНУ

Скупштина Месне заједнице Радановац у садашњем саставу је конституисана 01.08.2011. године.

У току 2011. године одржано је укупно 4 редовних и 6 ванредних седница, једна конститутивна седница и један Збор грађана. На овим седницама су усвојена, а на основу усмених и писмених извештаја и предлога донете су одлуке у вези: Финансијског плана за 2011. годину, И и ИИ измене финасијског плана, сачињен је Финансијски план за 2012. годину. Поред ових тема разматрана су и остале теме из области питања која утичу на рад и функционисање МЗ, односно који директно утичу на нормалан и безбедан живот мештана ове Месне заједнице.

У току 2011. године успешно су реализовани следећи пројекти:

ИЗГРАДЊА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ

Изграђена је водоводна мрежа:

у улици Венац Братства и јединства у слепом краку К-5 у укупној дужини од 142м,
у улици Венац Братства и јединства од Вртне према северу у дужини од 209м,
у Пешчариној улици од улице Мушкатла до дома у укупној дужини од 433,43м,
у Кестеновој улици од Пешчарине улице до Пољске у укупној дужини од 387,16м,
у Пољској улици од Кестенове до Змајевачке улице у укупној дужини од 380,11м.
Извршен је технички пријем изграђене водоводне мреже:

у два слепа крака К-5 и К-6 у улици Венац Братства и јединства,
у улици Венац Братства и јединства од Вртне према северу.
ИЗГРАДЊА КАНАЛИЗАЦИЈЕ ЗА ОДВОД АТМОСФЕРСКИХ И ПОЏЕМНИХ ВОДА

Изграђен је канал за одвођење поџемних и атмосферских вода у Кестеновој и Пољској улици до канала у Ливадскиј улици у дужини од 400м, средства за радове је обезбедила Градска управа Суботице у висини од 2.000.000,00 динара.
ИЗГРАДЊА КОЛОВОЗА

У току маја месеца асфалтирана је Руменачка улица у дужини од 825 метара.
УРЕЂЕЊЕ АТАРСКИХ ПУТЕВА

Реализован је пројекат за уређење атарских путева у оквиру којег је изграђено окретиште на крају Пешчарине улице. Средства за овај пројекат у висини од 2.000.000,00 динара су добијена у 2010. години од Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство.
ЗГРАДА И ДОМ

У току августа месеца сала за састанке месне заједнице је адаптирана и предата на коришћење ПУ „Наша радост“ групи на мађарском наставном језику.
Извршена је адаптација просторија (свечане сала и канцеларије) у „Дому“, која је децембру је предатаграђанима на коришћење, за организовање културно-уметничких програма, дружења и одржавања састанака.
Прибављен пројекат за адаптацију помоћне зграде (бивша просторија обданишта) у намену амбуланте опште праксе.
ЕКОЛОГИЈА И ОДРЖАВАЊЕ ОКОЛИНЕ

У неколико наврата је кошена амброзија и трава на територији месне заједнице.
У циљу сузбијања појаве и ширења корова и амброзије на територији месне заједнице одржавана је сарадња са Комуналном инспекцијом и Комуналном полицијом Града.
КУЛТУРА И СПОРТ

Организовано је гостовање групе младих глумаца „Танyа сзинхáз“ са представом на мађарском језику, на којем је било присутно око 1500 до 2000 гледалаца из целе Суботице и околине.
У заједничкој организацији са Месном организацијом пензионера Месне заједнице одржана је свечаност „Сунчана јесен живота“.
Екипа месне заједнице у малом фудбалу је успешно учествовала у неколико наврата на турнирима малог фудбала. На Сусрету месних заједница АП Војводине који се одржао у Новом Бечеју екипа је освојила И место.
Организован је уз пригодан програм подела новогодишњих пакетића деци са територије месне заједнице, подељено је око 250 пакетића.
Потписани су Споразуми о сарадњи са насељима из Мађарске у мају са насељем Душнок, а у децембру са насељем Сађ.
ЗДРАВСТВО И ПРЕВЕНЦИЈА

Месечно је вршено мерење крвног притиска и шећера у крви за грађане месне заједнице.