МЗ Радановац – Изградња у 2006

28.07.2009.

ИЗГРАДЊА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ

Ове године смо завршили изградњу водоводне мреже у улицама Белог Голуба са слепим краком, Ливадска и Руменачка, укупно 2160 метара, из средстава Месног самодоприноса и дотације Општинске Самоуправе.

Уз велика залагања успели смо да добијемо дозволу за употребу још прије завршетка грађевинске сезоне, нека домаћинства су се већ прикључила. Са ЈКП “Водовод и канализација” смо се договорили, и они су нам омогућили плаћање у четири месечне рате за прикључивања на водоводну мрежу.

Веома нам је важан водовод, јер су нам бунари нехигијенски од пролећних високих поџемних вода. На пролеће ћемо направити акцију прикључивања на водоводну мрежу, и молимо грађане да се одазову у што већем броју.

ГАСОВОД

Овог лета је предузеће “Суботица Гас” изградило 16 километра гасоводне мреже, чиме је обухваћено читаво насеље. Досад се прикључило око 60 домаћинства, и наставља се прикључивање све док време дозвољава.

АСФАЛТИРАЊЕ ПУТА

Коловоз у Пешчариној улици је пресвучен новим асфалтним слојем у дужини од 22оо метара, и изграђен је упојни канал поред пута.

На пролеће очекујемо проширење почетка улице Венац Братства и јединства и пресвлачење асфалтом читаве дужине од 1км.

КАНАЛИ

Дуж Ливадске и делом Палмине улице је хитно у пролеће ископан отворени канал за одвод атмосферских вода због високог водостаја, и повезан преко Палића каналом ДТД.

Крајем лета су положене цеви и затрпан отворени канал. Ови радови су коштали 5 милиона динара, једним делом су финансирани из средстава Општине Суботица, а другим делом из средстава расписаног конкурса Покрајине Војводине, чије решење очекујемо ових дана.

ТРОТОАРИ

Из програма за Месне заједнице коју финансира “Дирекција за изградњу Суботице” смо изградили 520 метара тротоара. То су у слепим краковима Венац Братства и јединства, на крају Палмине и на крају Пешчарине улице.

СПОРТСКИ ТЕРЕНИ

“Дирекција за изградњу Општине Суботица” је изградила два спортска терена, један за кошарку и један за одбојку у средишту новог насеља, између Борове, Бресквине, Темеринске и Зелене улице.

У плану овог пројекта је и терен за мали фудбал, за који се надамо да ће наредне године бити реализован, заједно са уређењем околине.

ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ

Ове године смо из својих средстава поставили ламинат у канцеларију Месне заједнице, у великој сали смо дигли стари дотрајали под, избетонирали подлогу и поставили плочице и умоловали зидове, офарбали прозоре и улазна врата. Двориште је 2005. године избетонирано, а пролетос су засађене разне зимзелене саднице.