МЗ Мали Бајмок – Извештај о раду у 2013

ДА/ШЕ

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ МЗ „МАЛИ БАЈМОК“ за 2013. ГОДИНУ

1. КОМУНАЛНА ОБЛАСТ
  2. До краја 2012. године извршена је реализација ИИИ фазе Капиталног (за МЗ) Пројекта- адаптација Дома МЗ, и са овом годином адаптација је завршена била.

Остало је за ову годину неколико ситних поправки (влага и шалитра у зидовима) и доправки (електрична инсталација) и технички пријем зграде.

1. ЗАШТИТА И УНАПРЕЂЕЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ
  2. У дворишту МЗ имамо два контејнера, један за папир и један за пластику. Имамо уговор између МЗ и ЈКП “Чистоћа и зеленило” за пражњење истих. Празне се месечни више пута по потреби.
  3. Жичани контејнер је премештен из улице Фране Супила у двориште “Наша Радост” као поклон установи за едукацију деце из екологије ”Заштита и унапређење животне средине”.
  4. Од августа до децембра месеца имамо хигијеничарку која чисти јавне површине целе МЗ. Њен рад је допринео великим делом у одржавању чистоће и хигијене на територији МЗ.
  5. Дана 12.октобра засађено је 24о комада Бербериса за живу ограду око паркинг у дворишту МЗ из програма – конкурса за “Унапређење стања животне средине у месним заједницама” .
  6. СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА
  7. Омогућен је рад Народне кухиње и вршила се подела 63 оброка до краја априла месеца. Од маја месеца имамо 54 оброка са одобрењем Центра за социјални рад.
  8. Подељено је три пута по 63 пакета хране и једном 73 комада за социјално угрожене грађане.
  9. У 5 наврата извршена је расподела 1600 кг половне гардеробе.
  10. У 2 наврата подељена је 160 килограма Памперс пелене.
  11. Одржана је „Хуманитарна акција – 1. мај на Палићу“ – дељени су бонови за социјално угрожене становнике.
  12. КУЛТУРА И СПОРТ
  13. Ајробик за страрије особе почев од јануара месеца до 25. јуна и поново од 1. септембра до краја 2013. године.
  14. Ајробик за младе – рекреација од јануара месеца до 25. јуна и поново од 1. септембра до краја 2013. године.
  15. Кретањем до бољег здравља у финасирању Републичког фонда за здравље – програм од 18. марта до 31. маја 2013. године.
  16. ЗДРАВСТВО И ОБРАЗОВАЊЕ
  17. Почела акција мерење крвног притиска и шећера у просторији МЗ свим гарђанима од 13.маја 2013.године.

Организована је у сардњи са Домом здравља (са њиховим стручним сарадником) сваког првог понедељка у месецу.

1. Организована је акција у сарадњи са Црвеним крстом Суботице – током марта месеца и децембра месеца као зимска –пролећна акција:

– саветовање и откривање туберкулозе и плућних болести. (Нађена је особа клицомоша и две особе су послате на снимање плућа у амбуланту за плућне болести).

1. Организована је акција у сарадњи са Црвеним крстом Суботице „Селу у походе“ 21.августа 2013.године – основни здравствени преглед грађана

(тежине, висине, ШУК, холестерол, крвни притисак – од стране стручњака и по потреби са светима лекара).

1. ЈАВНО ОБАВЕШТЕЊЕ
  2. Сарадња са медијама – обавештење грађана по потреби о дешавањима у месној заједници.
  3. Дана -14. септембра 2013. године одржан је И Збор грађана са темом: Безбедност грађана у Малом Бајмоку
  4. 7. САРАДЊА СА ОРГАНИМА И ТЕЛИМА ГРАДА, ДРЖАВНИМ ОРГАНИМА, ЈАВНИМ ПРЕДУЗЕЋИМА И УСТАНОВАМА
  5. Остваривање даљње сарадње са удружењима пензионера, Градом, Црвеним крстом, Домом здравља, Полицијом и другим субјектима.
  6. 8. ВРШЕЊЕ ДРУГИХ ПОСЛОВА Остале текуће активности за чију се реализацију укаже потреба.

Председник СКупштине МЗ

Дарко Антељ дипл.ецц