МЗ Мали Бајмок – Извештај о раду у 2012

ДА/ШЕ

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ МЗ „МАЛИ БАЈМОК“ ЗА 2012. годину

1. КОМУНАЛНА ОБЛАСТ

До краја 2012. године биће извршена реализација ИИИ фазе Капиталног (за МЗ) Пројекта – адаптација Дома МЗ, и са овом годином адаптација је завршена. Обезбеђена су средства преко Градске управе на рачун МЗ а исти је пребачен извођачу радова Пром импеџ-у.
Реконструисан је коловоз у Фочанској улици од обданишта до Мачванске улице.

1. ЗАШТИТА И УНАПРЕЂЕЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

МЗ „Мали Бајмок“ учествовала у акцији „Велико спремање Србије“. Прикупљено је 13 џакова отпада.
МЗ Мали Бајмок на конкурсу за (су)финансирање активности „Унапређење и заштите животне средине у МЗ Мали Бајмок“добила средства за израду три комада жичаних контејнера за папир и пластику. Склопљен је уговора између МЗ и ЈКП „Чистоћа и зеленило“ за пражњење истих.
Контејнери ће бити постављени на три локације и то су:

Код дечијег игралишта на углу Фочанске-Батинск и Рашке улице.
Код Ауто пијаце.
На раскрсници Батинске и Албе Францишковића улице.
Из истих средстава набављено је још за одржавање животне средине моторна косилица за траву, моторни тример за живу ограду, потребни резервни делови за редовно одржавање и потребан алат за одржавање баште и зелене површине.

МЗ Мали Бајмок је добила плаћеног хигијеничара на 6 месеци чији рад је допринео великим делом у одржавању чистоће и хигијене на територији МЗ.

1. СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА

Омогућен рад Народне кухиње и подела 63 оброка корисницима које је одобрио Центар за социјални рад.
Подељено је три пута по 63 комада пакета хране за социјално угрожене грађане.
У три наврата извршена је расподела половне гардеробе 1500кг социјално угроженим грађанима МЗ са стране Црвеног крста и Центра за социјални рад.
У организацији Црвенок крста Суботице одржана је акција у просторијама МЗ:
Општа контрола здравља,
У два наврата организована је акција – Рано откривање болести ТБЦ.

1. КУЛТУРА И СПОРТ

МЗ „Мали Бајмок“ је учествовала три месеца у акцији Кретањем до здравља за старије ососбе коју је финансирала Министарство здравља. После истека рока од септембра наставља се акција.
Аеробик за младе.
Одржана је манифестација Сунчана јесен живота у сарадњи са МОП Мали Бајмок.

1. ЗДРАВСТВО И ОБРАЗОВАЊЕ

У просторијама МЗ од јануара до августа дежурали су сарадници Министарства пољопривреде за помоћ – саветовање пољопривредарима и сточарима. Суботичко оделење има пет термина за дежурство за исто.
Оформљен је Интернет клуб са три рачунара и једним штампачем где је вршена обука грађана у коришћењу рачунара и интернета.
Набављено је филмско платно за пројектовању научних и образовних филмова у великој сали МЗ.

1. ЈАВНО ОБАВЕШАВАЊЕ

Наша МЗ има добру сарадњу са медијама и преко њих иде редовно обавештавање грађана, преко интернет странице МЗ и на огласну таблу у центру МЗ.

1. САРАДЊА СА ОРГАНИМА ГРАДА

По налогу Службе за пољопривреду спроведена је акција саветовање пољопривредара и сточара.
Перманентна сарадња са ИИ Полицијском испоставом – Полицијско оделење Мали Бајмок.
Имамо добру и успешну сарадњу са градским инспекцијама, Комуналном полицијом, јавним предузећима као и са школом и предшколском установом на територији МЗ.

1. ВРШЕЊЕ ДРУГИХ ПОСЛОВА

Остварена је сарадња са Удружењима пензионера у њиховим активностима.
Обављане су перманентне активности на одржавању чистоће на територији МЗ, уклањање дивљих депонија.
Обављене су и друге активности и сарадња са органима и другим субјектима.
Одржано је током 2012. године 6 састанака Скупштине МЗ и 22 састанак Савета МЗ.

Председник Скупштине МЗ „Мали Бајмок“
Дарко Антељ дипл. ецц.