МЗ Љутово – Програм рада за 2013

06.06.2013.

Програм рада Месне заједнице за 2013. годину

Комунална област

У току 2013. године наш план и програм за комунално уређење и одржавање комуналних објеката је следећи:

1. Путеви и улице:

Завршетак асфалтирања Дунавске улице која је започета пре три године и до пловине је асфалтирана, а друга половина је насута туцаником.
Израда пројекта за асфалтирање Вишњине улице и Дравске улице.
Асфалтирање улице Вуковић Розике.
Исто тако и наставак асфалтирања Чикеријске улице до угла Вишњине улице и наставак уређења Мамужићевог пута до краја улице.
Да се изнађе могућност за копање упојних канала за атмосферске воде и насипања критичних рупа где се накупља вода на целој територији насеља у што краћем року.

1. Тротоари

Ако се изнађу средства наставак изградње тротоара у улици Николе Тесле од Пешчарине до угла Чикеријске улице.

1. Зграда МЗ, у току 2013.године покушаћемо да легализујемо зграду МЗ Љутово са Домом културе и кафићем. Исто тако бисмо уредили и приступни пут иза зграде насипањем туцаника.
  2. Јавна расвета, у улици Николе Тесле од кућног броја 35 до кућног броја 46 не постоји електрични вод па самим тиме ни улична расвета, пошто је то доста прометна улица и користе је и деца при одласку у школу указала се потреба да се у том делу изади улича расвета. Исто тако би требало развући вод и поставити светиљке од кућног броја 6 у улици Слободана Принципа Сеље до улаза у зграду МЗ.
  3. Дечија игралишта, довршетак и одржавање дечијег игралишта у парку на Тргу Светозара Марковића.

Заштита и унапређење животне средине

Настављамо са акцијом уништавања корова и амброзије у подручју наше МЗ.
Уређење зелених површина и парка на Тргу “Светозара Марковића“. И озелењавање јавних површина натериторији месне заједнице као садња ветрозаштитних појасева.
Рекултивисање депоније смећа у тзв Јамбегином путу која се налази на терторији наше Месне заједнице која је уклоњена, њива је у власништву МЗ Љутово у сарадњи са грдским службама задуженим за ову област.
Да се у сарадњи са градским службама и ЈКП Чистоћа настави са ангажовањем лица за хигијеничарске послове.

Социјална заштита

Комисија за социјални рад планира посету и разговор са најугроженијим грађанима наше МЗ
Такође планира да једном недељно уведе дежурство у просторијама МЗ, као помоћ грађанима у давању информација из области социјалне заштите, уз помоћ Центра за социјални рад Суботица, и да социјални радник излази у нашу месну заједницу бар једанпут месечно.
Култура и спорт

У овој години настављамо одржавати традиционалне манифестације као што су „Дужијанца“, „Проштење“, «Сунчана јесен живота», Смотра тамбурашких састава, Фестивал аматерског театра, Мјесец културе.
Подршка нашем ХКУД-у „Љутово“, и изворној фолклорној групи при удружењу пензионера Љутово
Помоћ нашем ФК «Братство» Љутово сходно нашим могућностима, да настави такмичење у Градској лиги.

Здравство и оразовање

Пошто у нашој месној заједници не постоји зравствена амуланта покушаћемо да изнађемо могућност за отварање исте.
Док се не реши амбуланта покушаћемо да патронажна сестра обилази старчка домаћинства бар два пута недељно.

Јавно обавештавање

Обавештавање се врши преко огласне табле. Путем зборова грађана као и на званичном сајту Града Суботице.
Сарадња са органима општине.
Настојат ћемо да одржимо што бољи ниво сарадње са свим општинским органима, у смислу што боље реализације свих започетих и планираних пројеката.

Други послови

Пошто је довршена документација иотпочели радови на изградњи Католичке цркве у Љутову намера нам је да помогнемо у реализацији , односно градњи исте сразмерно нашим могућностима.
Исто тако планирамо да наставимо са уређењем фасаде и унутрашњости зграде Месне заједнице и Дома културе.
Пошто је завршена гасификација насеља, а по уговору са инвеститором АД «Телефонија» имамо право на бесплатан прикључак на гас покушаћемо да израдимо пројектну документацију и израдимо инсталације за гасно гријање у згради месне заједнице, Сали Дома културе и пословном простору (кафићу). Сви наведени простори су у склопу једне зграде.

С поштовањем,

ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ МЗ ЉУТОВО