МЗ Љутово – Програм рада за 2008

27.07.2009.

Програм рада Месне заједнице за 2008. годину

Комунална област

Уз помоћ Дирекције за изградњу града очекујемо поново извесна средства која намеравамо усмерити у изградњу путева у насељу Мамужићев пут. исто тако планирамо и иyградњу мањег дечијег игралишта у парку на Тргу Светозара Марковића.
У сарадњи са Телефонијом Београд планира се постављање гасовода ниског притиска у насељу као и постављање оптичког кабла.
Ако се одобре средства из НИП-а у плану је почетак асвалтирања «Бећар атара»
Увођење трофазног прикључка у Дом културе и просторије месне заједнице у сарадњи са ХКУД «Љутово»
Посртављање неколико корпи за отпатке у подручју дворишта МЗ и њене околине.
Покушати у сарадњи са ЈКП Чистоћа и зеленило да се постави неколико контејнера за прикупљање како чврстог отпада тако и отпада за рециклажу.
Такође је у плану изградња канализације за атмосферске воде и отпадне воде из домаћинстава.
Усарадњи са МЗ Таванкут планирамо затражити израду пројектне документације за индустријску зону на граници наше две месне заједнице.
Исто тако покушаћемо тражити средства од покрајине и донатора за реконструкцију електричних водова у насељу.

Заштита и унапређење животне средине

Настављамо са акцијом уништавања корова и Амброзије у подручју наше МЗ.
Уређење зелених површина и парка у тргу “Светозара Марковића“.
Санирање дивље депоније смећа у тзв. Јамбегином путу која се налази на терторији наше Месне заједнице
Да се у сарадњи са Општинким службама изнађе могућност да се обезбеди плаћање једног сезонског радника који би вршио уређење и кошење траве на јавним површинама.
Исто тако планирамо затражити израду пројекта ветрозаштитних појасева као и његову реализацију.

Социјална заштита

Комисија за социјални рад планира посету и разговор са најугроженијим грађанима наше МЗ.
Такође планира да једном недељно уведе дежурство у просторијама МЗ, као помоћ грађанима у давању информација из области социјалне заштите, уз помоћ Центра за социјални рад Суботица.
Постоји потреба да социјални радник бар једном месечно посети нашу МЗ, као и да код акција поделе помоћи социјално угроженим породицама косултује нашу комисију за социјални рад.

Култура и спорт

У овој години настављамо одржавати традиционалне манифестације као што су „Дужијанца“, „Проштење“.
Подршка нашем ХКУД-у „Љутово“.
Планирамо учешће у „Спортским играма приградских месних заједница“.
Помоћ нашем ФК «Братство» Љутово сходно нашим могућностима, да настави такмичење у Општинској лиги.

Јавно обавештавање

Обавештавање се врши преко огласне табле јер други вид информисања не постоји.
Да се изради једна затворена огласна табла на згради Месне заједнице.
Да се оформим комисија за информатику која би уређивала наш сајт.

Сарадња са органима општине

Настојат ћемо да одржимо што бољи ниво сарадње са свим општинским органима, у смислу што боље реализације свих започетих и планираних пројеката.

Други послови

Пошто је довршена документација и отпочели радови на изградњи Католичке цркве у Љутову намера нам је да помогнемо у реализацији, односно градњи исте сразмерно нашим могућностима.
Исто тако планирамо да наставимо са уређењем фасаде зграде месне заједнице и Дома културе.

Шимић Маринко