МЗ Љутово – Извештај о раду за 2012

06.06.2013.

Предмет: Извештај о раду Месне заједнице за 2012. годину

Сагласно члану 4. Одлуке о Месним заједницама – пречишћен текст (“Службени лист града Суботица” број 17/2009) за потебе Скупштине града достављамо Вам извештај о раду МЗ за 2012. годину.

Комунална област

Асфалтирана улице: Сомборска 150м, Улица Вујвођанска насута туцаником 150м. За време снежних падавина у току марта и децембра очишћене све улице за несметан пролаз од стране неколицине пољопривредних произвођача, од стране града надокнађен део утрошеног дизел гориве 80л у две наврата.
Од старне ЈКП Чистоћа и зеленило у нашој МЗ су била распоређена два хигијеничара у времену од маја до октобра.

Заштита и унапређење животне средине

Уништавање Амброзије и уређење зелених јавних површина, косилицом коју смо добили од АДФ-а и косилицом коју смо сами купили, бензин за исте нам је обезбедио град. Кошење је обављено уз помоћ хигијеничара и неколицине грађана, укупна површина која је обухваћена овом акцијом износи 16040 м², иста је кошена три пута.
Контејнери за одвоз кабастог отпада у оквиру пролећне и јесење акције уређења града.
Одвожење кућног отпада у типским врећама од стране ЈКП Чистоћа И зеленило.
Учешће у акцији “Спремимо Србију”.
Уклоњена дивља депонија смећа са њиве која је у власништву МЗ Љутово.

Социјална заштита

Подела пакета хране социјално угроженим породицама у сарадњи са Центром за социјални рад и Црвеним крстом и Корисницима народне кухиње.

Култура и спорт

Помоћ ХКУД “ЉУТОВО” у обезбеђењу просторија за несметан рад. Традициналан покладни обичај “Маска сватови”.
Манифестација “Дужијанца Љутово 2012”.
Сунчана јесен живота.
Манифестација “ИВ Смотра хрватских тамбурашких састава”.
Помоћ ФК “Братство” Љутово у реновирању просторија.

Здравство и образовање

Базар здравља у организацији Здравственог центра.
У организацији Удружења пензионера једном месечно контола притиска и шећера у крви.
Три пута бесплатан преглед вида са могућношћу куповине наочара.

Јавно обавештавање

Врши се преко огласне табле која се налази код аутобуског стајалишта, постављена и на згради Месне заједнице. Као и на званичној интернет страници града Суботица њњњ.суботица.рс
Сарадња са органима и телима општине, државним органима, јавним предузећима и установама обавља се преко састанака, посета појединих служби нашој МЗ, писменим путем и телефонским договорима.

Вршење других послова

Реконструисан плафон у Сали Дома културе, измењена улазна врата у просторије МЗ и у пролазу на позорницу у салу дома културе.
С поштовањем,

ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ МЗ