МЗ Бачки Виногради – Извештај о раду за 2011. годинуе.

29.02.2012.
Завршен је реновирање „Културног дома“.
Асфалтиран је пут Хателеш, тј. Мушкатла улица.
Асфалтиране су улице Суботичке и Киш Ференца.
МЗ је добила 2,500,000,00 динара од Покрајинског секретаријата за пољопривреду.
Водопривреду и шумарство за финансирање радова на уређењу атарских путева на територији МЗ „Бачки Виногради“.
Свечано је обележен Дан села у мају.
Организована је традиционална Трка магараца у августу.
Мулчером су дробљени корови и амброзија. Мештани су помагали својим тракторима.
Горива су већином обезбедили мештани, један део је обезбеђен и са стране града.
Председник скупштине МЗ сваке недеље недељом примао грађане од 9:00 до 12:00 часова.
МЗ је обезбедила просторију за мерење нивоа шећера у крви и мерење притиска за надлежну особу сваког понедељка, а и секретар МЗ обављала те послове једном недељно (сваке среде) по потреби.
У току целе године сваког понедељка (по потреби) је обезбеђена просторија за особу која прима пензионере.
Обезбеђена је просторија за састанке пензионера по потреби.
Током целе године активна сарадња са суседним селима из Мађарске (Ашотхалом и Домасек).
Током целе године вршен је пријем и решавање жалби мештана, као и давање савета у вези питања грађана.
Грађани су обавештени о актуелним питањама на огласној табли, преко радија, разна обавештења и позиви су истакнути на разним местима у селу.
Секретар МЗ је преводио разне документације за грађане, који су добијени од разних државних органа.