МЗ Бачки Виногради – ФИНАНСИЈСКИ ПЛАН ЗА 2019.ГОДИНУ

05.02.2019.
ФИНАНСИЈСКИ ПЛАН МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ „БАЧКИ ВИНОГРАДИ“

ЗА 2019. ГОДИНУ

И

Финансијски план Месне заједнице „Бачки Виногради„ за 2019.годину износи укупно 911.000 динара, и састоји се из:

-износа од 702.000  динара на име коришћења роба и услуга

-износа од 209.000 динара на име средстава донација

ИИ

Расходи из тачке И реализоваће се директно са рачуна налогодавца – Месне заједнице „Бачки Виногради“ број 840-634645-12 и 840-3898745-56 по изворима и наменама датим у табеларном прегледу, и то:

ИИИ

Наредбодавац за извршење планираних расхода и издатака из тачке И и ИИ Финансијског плана Месне заједнице „Бачки Виногради“ је председник Савета месне заједнице.

За законско и наменско коришћење средстава распоређених у тачки И и ИИ Финансијског плана Месне заједнице „Бачки Виногради“ одговоран је председник Савета Месне заједнице.

Извршење финансијског плана из тачке И и ИИ вршиће се упућивањем захтева за пренос средстава Секретаријату за општу управу и заједничке послове, уз комплетну валидну финансијску документацију.

ИВ

Сходно Решењу о плану извршења буџета и одређивање обима расхода директних и индиректних корисника буџетских средстава у одређеном периоду (квоте) број: ИВ-01/И-402-73 од 03.01.2019.године донетог од стране Секретаријата за финансије Градске управе града Суботице, Месна заједница „Бачки Виногради“ може да врши плаћања до висине расхода и издатака за тромесечни период у складу са Одлуком о буџету града Суботице за 2019.годину и планом за коришћење апропријација –финанисјким планом, према следећој динамици:

Јануар-март до 21%

Јануар-јун до 45%

Јануар-септембар до 70%

Јануар-децембар до 100%

Изузетно, обавезе које преузима Месна заједница „Бачки Виногради“ и плаћање преузетих обавеза могу бити изузете из утврђене динамике, а на основу захтева Месне заједнице „Бачки Виногради“ и образложења којим се оправдава настала потреба и сагласности Службе за трезор, буџетско планирање и извештавање Секретаријата за финансије Градске управе.

В

У извршавању расхода за робе и услуге приоритет имају преузете обавезе, расходи за сталне трошкове, трошкове текућих поправки и одржавања и материјал.

ВИ

Финансијски план ступа на снагу даном доношења, а примењиваће се по добијању сагласности градоначелника Града Суботице.

ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ МЗ

КАТОНА РОБЕРТ