Градоначелник Бакић обишао завршне радове на асфалтирању Љермонтове улице

Градоначелник Суботице Стеван Бакић и директор Јавног предузећа за управљање путевима, урбанистичко планирање и становање, Огњен Голубовић, обишли су данас завршне радове на асфалтирању коловоза у Љермонтовој улици, у суботичкој Месној заједници „Макова седмица“. Градоначелник Бакић је, тим поводом, изјавио да је у овој улици у току изградња потпуно новог коловоза у дужини од 1.600 метара, ширине пет метара, да укупна вредност радова износи 55 милиона динара и да су та средства обезбеђена захваљујући одличној сарадњи Града Суботице и Управе за капитална улагања АП Војводине.

„И у овој години наставља се успешна сарадња између Града Суботице и Управе за каптилана улагања АП Војводине закључивањем уговора о додатних 150 милиона динара за изградњу саобраћајне инфраструктуре у нашем граду. Из ових средстава финансира се изградња коловоза у осам улица, у укупној дужини од 3,8 километара, од којих су у улицама Школска, у Хајдукову, Бориса Кидрича, у Чантавиру, и Цветна, у Месној заједници ’Мали Радановац’ радови већ завршени. Тренутно се изводе радови на изградњи коловоза у Љермонтовој улици, у МЗ ’Макова седмица’, где се управо сада налазимо, у дужини 1,6 километара, ширине пет метара. Вредност ове инвестиције износи 55 милиона динара. Паралелно са овим радовима изводе се и радови у улици  Ернеста Куна, у МЗ ’Жељезничко насеље’, делу улице Јосипа Зелића, у МЗ ‘Александрово’, и у улици Матка Вуковића, у Доњем Таванкуту. Након завршетка тих радова, из ових средстава биће изграђен и продужетак улице Јована Микића до Цељске улице, у Суботици“, истакао је градоначелник Бакић.

Он је навео како је у градском буџету за ову годину опредељено 26 милиона динара за рехабилитацију коловоза у седам улица, у дужини од 2,8 километара, и напоменуо да је тренутно у изради пројектно-техничка документације за изградњу коловоза за још 21 улицу, чиме се стичу услови да Град Суботица и у наредном периоду конкурише за додатна средства код виших нивоа власти.

„Искористићу и ову прилику да изразим захвалност грађанима Суботице на огромном стрпљењу и разумевању везаном за изградњу брзе пруге, деонице Нови Сад-Суботица. И да нагласим да ће у свим улицама које буду девастиране услед велике фреквенције тешких камиона – ангажованих у реализацији овог изузетно важног пројекта не само за град Суботицу, него и за државу Србију – коловоз бити рехабилитован након завршетка овог пројекта. Локална самоуправа огромну пажњу поклања развоју саобраћајне инфраструктуре и њеном одржавању. Наставићемо тим темпом, велика средства су уложена током претходних неколико година. То су заиста историјска улагања у саобраћајну инфраструктуру града Суботице“, нагласио је градоначелник Стеван Бакић.

Огњен Голубовић је казао да је за рехабилитацију 2,8 километара коловоза у седам улица на територији града Суботице из градског буџета обезбеђено 26 милиона динара, и да је коловоз рехабилитован у улицама Пере Тумбаса Хаје и Ужичка, у МЗ „Кер“, и Николе Кујунџића и Атиле Јожефа, у МЗ „Центар II“.

„Данас су почели радови на проширењу улице 51. дивизије, од улице Јована Микића до улице Милутина Ускоковића, а радиће се и на проширењу улице Пролетерских бригада, од Зоркине до улице Ференца Бодрогварија, у МЗ ’Зорка’, као и улице Кизур Иштвана, у МЗ ’Кертварош’. У наставку године нас очекује још велики део посла, радићемо бициклистичку стазу, радићемо на атарским путевима и тако даље. Искористио бих прилику да се захвалим градоначелнику Бакићу на подршци у прошлој години, када су била рекордан улагања у саобраћајну инфраструктуру – преко милијарду и сто милиона динара. Истим темпом настављамо и ове године, тако да сам сигуран да ћемо преко десетак километара путева изградити и рехабилитовати на територији града, само из градског буџета“, рекао је Огњен Голубовић.

Previous Градоначелник Бакић присуствовао додели признања најуспешнијим младим математичарима
loader-image
Subotica