Књижевни фестивал „Писци у фокусу“

Шесто издање Књижевног фестивала „Писци у фокусу“ ће бити одржано од 16. до 18. децембра 2015. године у Омладинском клубу „Складиште“ у организацији Фондације „Данило Киш“ Суботица. Циљ Фестивала је популаризација писане речи међу младима, као и упознавање овдашње публике са актуелном књижевном сценом у Србији и региону. Ради успостављања културне сарадње, позвани гости долазе из различитих земаља у региону, а њихово присуство доприноси бољем сагледавању „блискости другог“ (слоган Фестивала), без обзира на географску удаљеност. Покровитељ Фестивала је Град Суботица.
Књижевни разговори замишљени су као сусрети са писцима, који кроз питања модератора и публике откривају свој књижевни пут, причају о свом делу, писању, положају књижевности данас, темама којима се баве… Фестивал, осим главног књижевног програма, обухвата и ликовну изложбу, књижевну радионицу, промоцију културног часописа, концерте.

ПРОГРАМ
Омладински клуб „Складиште“

среда, 16. децембар 2015.
Изложба: Тања Јуричан – Имагинеéс Мастер“ (2015)
Писац: Владимир Пиштало
Разговор води: Ненад Шапоња
Гост: Беким Сејрановић
Разговор води: Марија Илић

четвртак, 17. децембар 2015.
Писац: Марк Лошонц
Разговор води: Јанош Ј. Бренер
Представљање часописа „Сyмпосион“: изложба, разговор, концерт
Учесници: Оршоја Бенчик, Марио З. Немеш и Атила Ширбик
Концерт: Ж

петак, 18. децембар 2015.
Писац: Ласло Блашковић
Разговор води: Ђорђе Кубурић