Додељени уџбеници за децу из ромске заједнице

У Основној школи „Ђуро Салај“ данас су предати уџбеници за децу из социјално угрожених породица из ромске заједнице која похађају наставу у основним школама „Ђуро Салај“, „Сечењи Иштван“, „Матко Вуковић“, „Јован Јовановић Змај“, „Хуњади Јанош“, у Чантавиру, и „Вук Караџић“, у Бајмоку. Члан Градског већа задужен за област социјалне заштите и здравства и председник Савета за унапређење положаја Рома и Ромкиња, Илија Ђукановић, изјавио је, тим поводом, да се сваке године у градском буџету определе средства за унапређење положаја ромске заједнице у нашем граду и да је ове године за програм „Превенција напуштања школовања“ опредељено 996.000 динара за куповину уџбеника за 123 ученика ромске националности који похађају школу од од првог до четвртог разреда.

Члан Градског већа задужена за област образовања и културе, Миланка Костић, истакла је да суботичка локална самоуправа на овај начин жели да жели да подстакне и мотивише ученике на школовање, али и да пружи подршку њиховим родитељима са циљем да се, пре свега, смањи проценат ученика који рано напуштају школовање.

Како би ромској деци олакшали школовање и постарали се да што мање деце напусти школу, уз бесплатне уџбенике, на располагању су им и осам пегагошких асистената.

„Они се баве нашом децом, помажу им током процеса школовања, излазе на терен и воде евиденцију о томе колико њих похађа школу. Образовање је од изузетног значаја за интеграцију Рома у ширу друштвену заједницу и на нама је да створимо једнаке шансе за све“, казала је координаторка за инклузију Рома Града Суботице, Клаудија Курина.

Previous Честитка градоначелника Бакића поводом Свете Петке