Установа културе Арт биоскоп „Александар Лифка“ Суботица

На темељима првог сталног биоскопа у граду, који је основао Александар Лифка 1911. године, као и вишедеценијског рада биоскопа „Лифка“ у оквиру предузећа Суботица-филм, крајем 2005. године почела је са радом нова градска Установа културе посвећена филмској и видео уметности. Основна делатност је приказивање филмова и то од домаће филмске продукције до светских филмских хитова. Осим основне делатности, приказују се и уметнички филмови, али и други филмови актуелних светских остварења.

Установа је основана са циљем  да обавља делатност у области културе од значаја за град и то првенствено кроз приказивање непрофитабилних филмова и филмских циклуса, едуковање младих организацијом културно-уметничких, научно-едукативних програма, трибинама и радионицама.

Истакнути пројекти:

– Обележавање Дечије недеље филма

– Циклус савременог хрватског филма

– Дани војвођанско – мађарског филма

– Буњевачки дани

– Промовисање ромске културе и традиције

– Дани домаћег филма

– Хризантема – фестивал сећања.

Трг жртава фашизма 5, Суботица

alifka.org