Одржана традиционална манифестација „Дани Николе Тесле у Суботици“

Целодневним иноваторским, спортским и културно-уметничким програмом, данас је у Суботици, поред капеле Успенија Пресвете Богородице на „Водици“, одржана традиционала, једанаеста по реду манифестација „Дани Николе Тесле у Суботици“ посвећена великом научнику, хуманисти и родољубу – Николи Тесли.

Догађају је присуствовао и помоћник градоначелника Срђан Самарџић који је, обраћајући се присутнима, рекао како му је част што је у прилици да – име  име Града Суботице, градоначелника Стевана Бакића и лично име – поздрави присутне на овој манифестацији коју Удружење Личана „Лика“ из Суботице и ове године организује поводом обележавања 10. јула, Дана Удружења и 168. годишњице рођења једног од највећих генија света – Николе Тесле.

„Тесла је своје најзначајније изуме створио крајем 19. века.  Примена тих изума, познато је, обележила је 20. век, а Теслина визионарска решења и пионирски кораци које је пре више од једног века начинио у домену даљинског управљања, високофрекфентних струја, бежичних технологија и радиотехнике, тек данас имају своју пуну примену“, рекао је Самарџић.

Он је подсетио да суботичка локална самоуправа пружа подршку свим удружењима у нашем граду која се залажу да од заборава отргну обичаје и културу свог завичаја.

„Подршка, у том смислу, никада није изостала ни изузетно активном Удружењу Личана ’Лика’ из Суботице које је ове године – у оквиру 11. ’Дана Николе Тесле у Суботици’, али и у духу у историји никада бољих односа између Србије и Мађарске – поред четврте изложбе аутомобила на електрични погон у Суботици такву изложбу по други пут организовало у Сегедину и Морахалому“, казао је, између осталог, Срђан Самарџић.

Председник Удружења Личана „Лика”, Милош Борјан, изразио је захвалност свима који су подржали ову манифестацију, као и учесницима овогодишњих „Дана Николе Тесле у Суботици“.

Овогодишњи, десети „Дани Николе Тесле у Суботици“, одвијали су се током три дана: 5, 12. и 13. јула.

Previous У Ђурђину одржано традиционално „Такмичењe рисара“