Одржана 32. седница Скупштине града Суботице

На данашњој, 32. седници Скупштине града Суботице, усвојено је свих 16 тачака дневног реда. Донета је, поред осталих, Одлука о изради Плана детаљне регулације соларне електране снаге 9999 кW са трасом прикључног кабловског вода и мултимодног вода на територији града Суботице, Одлука о изради измене и допуне Плана детаљне регулације за део простора источно од Мајшанског моста до бившег комплекса ливнице и западно од Мајшанског моста до улица Арсенија Чарнојевића и Алеје Маршала Тита и Одлука о ангажовању ревизора за обављање екстерне ревизије Консолидованог завршног рачуна Града Суботице за 2022. годину.

Донета је, такође, и Одлука о усвајању Локалног акционог плана запошљавања за 2023. годину за Град Суботицу, као и Одлука о оснивању Апотекарске установе Суботица која је изазвала велику пажњу, посебно одборника опозиције.

Реагујући на примедбе опозиције изречене током скупштинске расправе о доношењу Одлуке о оснивању Апотекарске установе Суботица, градоначелник Суботице Стеван Бакић је рекао како Град Суботица није своје апотеке дао у руке приватнику и да Апотека Суботица функционише по закону и без дуговања.

„Представници опозиције требало би да обрате пажњу на терминологију коју користе када се другим одборницима и јавности обраћају са скупштинске говорнице. Нормално је да људи од крви и меса реагују на огроман број без аргумената изречених обмана и примедби. Што се тиче Апотеке Суботица термин – ’дато у руке’ није тачан, него – издато у закуп. Губитака нема и, пошто отварате разноразне табеле европских агенција, требали сте да погледате и извештај директорице РФЗО Републике Србије по коме је једина апотека у Србији која нема никаквих проблема Апотека Суботица. Значи, најбоље решење које је један град, или општина, донео јесте у Суботици. Дакле, никоме ништа није дато у руке, већ је издато у закуп, и све је урађено по прописима и законима. Најбоља апотека на територији Србије која функционише по закону, без дугова, управо је Апотека Суботица“, нагласио је градоначелник Стеван Бакић.

На данашњој седници донето је и Решење о давању сагласности на Одлуку Јавног предузећа „Суботицатранс” Суботица којом се одобрава давање банкарске гаранције,  а усвојени су и извештаји, као и финансијски планови градских фондова и фондација.

Previous Најављена 32. седница Скупштине града Суботице