Одржана 26. седница Скупштине града Суботице

На данашњој, 26. редовној седници Скупштине града Суботице, одржаној у Великој већници Градске куће, усвојено је свих девет тачака дневног реда. Велику пажњу одборника, посебно оних из редова опозиције, привукла је тачка дневног реда која се односила на доношење Решења о давању сагласности на Програм о измени и допуни Програма пословања ДОО „Парк Палић” за 2022. годину. Градоначелник Суботице Стеван Бакић је, обраћајући се медијама након усвајања те одлуке, рекао да поједини опозициони одборници свесно, или из незнања, у својим обраћањима са скупштинске говорнице прећуткују многе ствари, а да и оне које изговоре не одговарају истини.

„Полемика око аква парка, спа и велнес центра на Палићу није била потребна, посебо не инсинуације појединих опозиционих одборника, везане за тај пројекат, да је неко, наводно, ’умакао прсте у теглу са пекмезом’. Информација одборника из редова опозиције изречена са скупштинске говорнице о томе ко је позвао буџетску инспекцију је неистинита. Истина је да је буџетска инспекција дошла на заједнички позив који смо упутили Иштван Пастор и ја. Констатација да је записник буџетске инспекције послат грађевинском инспектору такође је нетачна. Истина је да је записник буџетске инспекције послат на адресу Скупштине града Суботице и директорке ДОО ’Парк Палић’“, нагласио је градоначелник Бакић.

Уз истицање да малверзације које су споменули поједини опозициони одборници не постоје, он је казао да је тачно да постоје одређени пропусти, али да се они односе на пројектно-техничку документацију везану за тај пројекат.

„Мени је речено да су такви пропусти у пројектно-техничкој документацији нормални за један такав капиталан пројекат. Идеја да се на Палићу изгради аква парк, спа и велнес центар је заиста одлична, али кад се кренуло у реализацију тог пројекта 2020. године је, нажалост,  почела пандемија ковида 19, а потом је дошла и економска криза која је довела до вишеструког повећања цена грађевинског, као и многих других материјала. Потом су уследили енергетска и украјинска криза, али наша држава је обезбедила недостајућа средства. Град Суботица је определио 113 милиона динара тако да очекујемо да ће недостаци у самом пројекту бити отклоњени и да ће изградња аква парка, спа и велнес центра на Палићу ускоро бити завршена, тим пре што сви дајемо све од себе и што је то наш заједнички интерес“, рекао је градоначелник Стеван Бакић.

Поред усвојених одлука о изменама програма пословања за још два јавна предузећа, на данашњој седници донета је и Одлука о доношењу Програма енергетске ефикасности Града Суботице за период 2022-2024, као и Одлука о оснивању Буџетског фонда за подстицање развоја младих талената Града Суботице.

Previous Најављена 26. седница Скупштине града Суботице