Одржана 25. седница Скупштине града

04.08.2022.

На данашњој 25. редовној седници Скупштине града усвојено је 35 тачака дневног реда. Одборници су већином гласова усвојили Извештај о остварењу буџета града за период од 1. јануара до 30. јуна, у коме је буџет града Суботице располагао са средствима у висини од 3,78 милијарди динара,  што износи 46,5 одсто планираног годишњег обима Одлуком о буџету.

Одборници су, између осталог усвојили и два Плана детаљне регулације, један за део простора  између улице Јована Микића и коридора железничке пруге од Сегединског пута до Теслине улице, а други за центар града, који ствара претпоставке за изградњу подземне гараже код Отвореног универзитета и покривање Стадиона малих спортова.

“План је само могућност и не говори о инвестицији. Велика је потреба за једном подземном гаражом, а овим документом она је планирана на простору око Отвореног универзитета. Ово је дугогодишњи сан Суботичана, а надам се да ће овај документ омогућити да што пре и дођемо до те гараже. Други сан је покривено клизалиште, опет је питање када ће ово бити реализовано. Пре свега, морају се завршити капитални пројекти попут Народног позоришта и Аква парка на Палићу”, рекао је заменик градоначелника Имре Керн.

Донета су и Решења о давању сагласности на Извештај о степену реализације Програма пословања свих 13 јавних, јавно-комуналних и доо предузећа. Осим тога, донета су и Решења о расподели добити јавних, јавно-комуналних предузећа и доо за 2021. годину, као и два Решења о давању сагласности на Прву измену Програма пословања.

Previous Најављена 25. седница Скупштине града