Одржана 22. седница Скупштине града Суботице

05.05.2022.

У Великој већници Градске куће данас је одржана 22. седница  Скупштине града Суботице. Међу шест тачака дневног реда, колико их је укупно усвојено, одборници су, на предлог Комисијe за доделу звања и признања, донели одлуку да се за истакнуто дело и запажена остварења у 2021. години признање „др Ференц Бодрогвари” додели Жолту Херцегу, режисеру документарних филмова, и Тамари Куцор, историчару уметности.

На данашњој седници донета је и Одлука о покретању процеса израде Програма развоја туризма Града Суботице за период 2023-2025. године. Донето је и Решење о разрешењу и именовању члана Управног одбора установе Дечје позориште, Решење о разрешењу и именовању члана Управног одбора Фондације „Суботичка Синагога“, Решење о именовању члана Управног одбора установе културе АРТ биоскоп „Александар Лифка” и Решење о изменама Решења о именовању чланова Савета за међунационалне односе.

Председник Скупштине града Суботице др Балинт Пастор (Dr. Pásztor Bálint) изјавио је, обраћајући се медијима након завршетка скупштинског заседања, како је за конструктивну расправу неопходно баратати чињеницама и подацима који су тачни, да је добро што је данас донета Одлука о покретању процеса израде Програма развоја туризма града Суботице за период 2023-2025. године и да је извесно да ће пруга од Будимпеште до Београда, као и пруга од Суботице до Сегедина, донети огроман бенефит нашем граду.

„Замислите ситуацију када за три сата можете да стигнете из Београда до Будимпеште, онда то значи да ће људи из ове две престонице, као и из неких удаљенијих градова, долазити у Суботици и на Палић. Због тога је добро што је донета ова одлука о изради програма развоја туризма града Суботице за период 2023-2025. године. Претходних дана је било питања зашто се тај план израђује за тако кратак период, али та стратегија развоја урађена је по закону и не може се урадити на дуже стазе. На једној од претходних седница Скупштине града донета је Одлука о покретању процеса израде Плана развоја града Суботице за период 2023-2032. године који укључује и развој туризма, а сви ови државни, регионални и међународни пројекти ће, свакако, допринети препознатљивости Суботице и Палића на туристичкој мапи овог дела Европе“, нагласио је др Балинт Пастор.

Previous Обилазак пречистача на Светски дан вода