Одржан састанак представника Града Суботице и пословодства и синдиката ЈП „Суботица-транс“

Представници Града Суботице и представници пословодства и синдиката ЈП „Суботица-транс“ данас су одржали састанак са циљем проналажења заједничког решења побољшања материјалног положаја запослених, уз обезбеђење редовног одвијања градског и приградског превоза путника.

Акативности и мере које су договорене, а које ће се спровести у што је могуће краћем времену су следеће:

– Измене колективног уговора код послодавца
– Доношење новог Правилника о организацији и систематизацији радних места
– Побољшање материјалног положаја запослених у оквиру законских прописа који се односе на зарада и остала давања, а у оквиру већ одобрених буџетских средстава.

Град и предузеће имају заједнички интерес, како у делу који се односи на редован и квалитетан превоз корисника услуга, тако и у делу који се односи на материјални положај и задовољство запослених.

Кабинет градоначелника

Previous Дачић и Грлић Радман: Важно је смањити разлике у ставовима Београда и Загреба