Одржан радни састанак поводом организације 7. Суботичког полумаратона

Председник Скупштине града Суботице Даниел Ђивановић (Gyivánovity Dániel) је у својству домаћина сазвао и одржао састанак са представницима јавних органа, служби и установа поводом организације 7. Суботичког полумаратона.

Овај све популарнији полумаратон одржава се сваке године у склопу обележавања Дана града Суботице.

На састанку у Градској кући присуствовали су представници Спортског удружења „Хоризонт“ у својству организатора трке, и представници државних и локалних органа, јавних служби: Министарства унутрашњих послова, Полицијске управе Суботица, директори надлежних јавних и јавно комуналних предузећа града Суботице са својим сарадницима,  представници Дома здравља Суботице и Службе хитне медицинске помоћи, Градске организације Црвеног крста, предузећа „Војпут“ д.о.о., градских установа културе, локалне туристичке организације, као и представници Града Суботице и надлежних служби градске управе у својству учесника у реализацији.

Успешно одржавање овог значајног спортског догађаја, који је све препознатљивији од стране како домаћих тако и спортиста из иностранства увек изискује много пажње, труда и рада, али захваљујући успешној и веома квалитетној сарадњи свих учесника у организацији, он представља једну од најзначајнијих манифестација у свету спорта и рекреације у нашем граду, на задовољство свих генерација, рекао је председник Скупштине града Суботице Даниел Ђивановић (Gyivánovity Dániel).

Такође је истакао, да поред тога што промовише спорт, уједно доприноси и промоцији туристичке понуде односно промоцији онога што Суботица као један од најлепших сецесијских градова нуди.

Тркачи ће током 7. Суботичког полумаратона који се одржава 25.08.2024. године бити у прилици да уживају у лепотама знаменитости нашег града као што су Градска библиотека, Народно позориште, Градска кућа, Синагога, Рајхлова палата и многих других културно историјских објеката. Пријаве за трку под слоганом „Трчи кроз историју“, другу по масовности у Србији после чувеног „Београдског маратона“, отворене су и заинтересовани тркачи могу да се пријаве на сајту https://subotickipolumaraton.com/ у оквиру линка https://trka.rs/events/475/ за трку од 5 км, трку од 10 км и полумаратон (21,1) км.

Previous Одржана традиционална манифестација „Дани Николе Тесле у Суботици“