Најављена 26. седница Скупштине града Суботице

„Скупштина града Суботице сутра ће одржати 26. редовну седницу, са укупно девет тачака дневног реда. Кључне речи везане за ову седницу Скупштине града могле би да буду – Палић, енергија, таленти“, рекао је председник Скупштине града Суботице др Балинт Пастор (Dr. Pásztor Bálint) на данашњој конференцији за новинаре у Медија-центру у Градској кући, уприличеној поводом 26. седнице Скупштине града која је заказана за четвртак, 8. септембар 2022. године, са почетком у 9.00 часова.

Он је казао да ће на сутрашњој седници бити донето и Решење о давању сагласности на Програм о измени и допуни Програма пословања ДОО „Парк Палић” за 2022. годину, да се, на први поглед, можда чини да је реч о једној рутинској тачки дневног реда, с обзиром на то да Скупштина града даје сагласност на програме пословања свих јавних и јавно комуналних предузећа града Суботице, али да се у овом случају не ради о неким техничким, рутинским стварима већ о великој своти новца и отклањању неких проблема на чија решења се чекало годинама, па чак и деценијама.

„Програм пословања ДОО ‘Парк Палић’ мења се због тога што ће се у буџет тог предузећа уврстити 230 милиона динара за наставак изградње аква парка и уређење старог термалног базена. Та средстава добијена су од Републике Србије, а од АП Војводине добили смо 36,5 милиона динара за санацију Викенд насеља на Палићу. Тај део насеља Палић, који се налази у близини Палићког језера и у туристичкој зони, у потпуности је био запуштен три деценије. Кренућемо, дакле, у решавање једног проблема са којим се нико није бавио чак тридесет година“, нагласио је др Балинт Пастор.

Поред тога, додао је, на 26. седници Скупштине града биће донет и трогодишњи програм енергетске ефикасности града.

„То је програм који се доноси сваке треће године и односи се, пре свега, на установе којима управља локална самоуправа. Подсетићу грађане да је локална самоуправа, недавно, први пут расписала јавни позив за доделу средства за спровођење мере енергетске санације у домаћинствима, у висини од 24 милиона динара. Укупно је пристигло 645 пријава и ускоро се може очекивати доношење одлуке поводом овог конкурса“, истакао је др Балинт Пастор.

Навео је да ће на сутрашњој седници бити донета иОдлука о оснивању Буџетског фонда за подстицање развоја младих талената Града Суботице.

„Град је и у претходном периоду стипендирао студенте, односно ученике. Овом одлуком критеријуми стипендирања ће се прецизирати и учинити још правичнијим. Фонд ће доделити новчана средства за подстицање развоја 100 младих талената, односно 20 студената, 40 средњошколаца и 40 основаца, у укупном износу од 2,5 милиона динара на годишњем нивоу. На сутрашњој седници ћемо имати и неколико тачака везаних за кадровска питања, а првог четвртка у октобру може се очекивати 27. редовна седница Скупштине града Суботице“, закључио је др Балинт Пастор.

Previous ФСС донирао спортску опрему клубовима са територије ПФС Суботице и Сомбора