Најављена 23. седница Скупштине града Суботице

01.06.2022.

„Скупштина града Суботице сутра ће одржати 23. редовну седницу, са 64 тачке дневног реда. Градска скупштина ће први пут разматрати и донети решење о давању сагласности на средњорочни и дугорочни план пословне стратегије и развоја свих јавних предузећа. Ради се о стратешким документима која се усвајају на основу закона. Јако је значајно што ће грађани који ће пратити сутрашњу седницу моћи и да чују шта се планира. Наравно, јако је тешко планирати  у овим данашњим политичким и економским околностима, мислим наравно на рат у Украјини и на све што је последица тог рата, али  испуњавамо законску обавезу”, рекао је председник Скупштине града Суботице др Балинт Пастор (Dr. Pásztor Bálint) на данашњој конференцији за новинаре у Медија-центру у Градској кући, уприличеној поводом 23. седнице Скупштине града која је заказана за четвртак, 2. јун 2022. године, са почетком у 9.00 часова.

Говорећи о стратешким документима др Балинт Пастор је навео да  се средњорочни планови  раде за период од 2022. до 2026. године, а да се дугорочни планови  раде за период од 2022. до 2031. Године,  као и да се раде посебно за свако од 14 јавних, јавно.комуналних предузећа и д.о.о. чији је оснивач град Суботица.

„Расправљаћемо и о завршном рачуну и оно што увек истичем, јер то није ни моја, ни заслуга Скупштине, већ заслуга Градске управе, да су у питању заиста импозантне цифре. Буџет за прошлу годину је што се тиче приходне стране реализован 98 одсто, а што се тиче расходне стране 91 одсто. То значи да је буџет добро планиран и да је у потпуности остварен”, истакао је др Балинт Пастор.

Према његовим речима, на 23. седници Скупштине града усвојиће се и План детаљне регулације за простор западно од Мајшанског моста.

„То је значајно из разних разлога, али оно што је можда најзначајније за грађане је да ће се тиме решити један од највећих саобраћајних проблема у граду. Градиће се кружни ток код Мајшанског моста и читав тај простор ће бити редефинисан, а све се то ради у оквиру пројекта развоја жељезнице. Спомињем то због тога што све ово о чему сам говорио град неће коштати ни један једини динар, пошто ће се то остварити у оквиру пројекта развоја жељезнице и то је наравно државни не само државни него међународни пројекат”, нагласио је др Балинт Пастор.

Навео је да ће се, осим тога, започети поступак израде Плана генералне регулације за зоне Жељезничког насеља, Макове седмице и Малог Радановца, као и за насеље Нови Жедник.

„Што се тиче измене пословника, јер то можда звучи чудно зашто сад Скупштина мења пословник, ради се само о изузетно парцијалним изменама, о усклађивању пословника са решењима из новог Закона о локалним изборима као и са Законом о равноправности полова“, објаснио је др Балинт Пастор.

Како не би било неспоразума у јавности др Балинт Пастор је, говорећи о неким персоналним решењима, рекао да је директор Савремене галерије Арпад Блашко поднео оставку.

„Не ради се о било каквој спектакуларној ствари. Он је већ пре пола године тражио да га Скупштина разреши из својих приватних разлога. Значи, разлог није незадовољство, није ни сукоб, ни конфликт, нити било шта томе слично. Из личних разлога је желео да поднесе оставку. Он је четири године био на челу Савремене галерије, годину као в.д. директора и три године је био директор. Са 25. јуном он ће бити разрешен, а од тог датума в.д. директора Савремене галерије ће бити Викторија Салма“, казао је др Балинт Пастор.

На дневном реду, како је најавио др Балинт Пастор, наћи ће се доста тачака у вези именовања чланова школских одбора у свим средњим и основним школама у Суботици.

„Било је неких назнака и за допуну дневног реда, јер нису све школе укључене. Имамо девет школа у вези којих ће се школски одбор именовати на следећој седници у јулу, јер није благовремено стигло мишљење једног Националног савета. Није никакав проблем али ће бити на дневном реду следеће седнице у јулу“, рекао је др Балинт Пастор и додао да ће, уколико буде довољно материјала, седница Скупштине града бити одржана и у августу.

Previous Председник Скупштине града др Балинт Пастор свечано отворио Фестивал „Folk music fest“