МЗ Љутово – Извештај о раду за 2007

27.07.2009.

Сагласно члану 4. Одлуке о Месним заједницама (“Службени лист општине Суботица”) број 41/2002, 2/2003 и 3/2005) за потебе Скупштине Општине Скупштина МЗ Љутово на седници одржаној дана 03.01.2008. године, усвојила је извештај о раду МЗ за 2007. годину.

Комунална област

Пролећно уређење земљаних улица добровољним радом грађана наше МЗ. Уређено је око 8 км са утрошком око 40 тракторских сати (око 800л дизел горива).
Извршени су радови на асфалтирању улице Ивана мажуранића дужине 200м извођач радова “Комград”, као и припрема за асфалтирање исте улице у наставку исте дужине.
Уређена банкина поред асфалтиране улице.
Одржавање уличних светиљки уз помоћ Јавне расвете.
Послат идејни пројекат за асфалтирање “Бећар атара” канцеларији за НИП у сарадњи са МЗ Мала Босна; МЗ Стари Жедник и МЗ Нови Жедник. И затражена средства за реализацију истог пројекта у износу од 70% а 30% обезубеђује општина Суботица ако се пројекат усвоји.
Урађена реконструкција коловоза главног пута од Љутова до Таванкута дужине 4200 метара.

Заштита и унапређење животне средине

Уништавање Амброзије и уређење зелених јавних површина, косилицом коју смо добили од АДФ-а, бензин за исту нам је обезбедила Општина. Кошење је обављено уз помоћ неколицине грађана, укупна површина која је обухваћена овом акцијом износи 16040м², иста је кошена три пута. Део горива смо и сами купили (20л).
Контејнери за одвоз кабастог отпада у оквиру пролећне ијесење акције уређења Општине.
Почело организовано одношење кућног смећа у сарадњи са ЈКП “Чистоћа и зеленило” у типским врећама. Камион за одвоз смећа долази сваког другог четвртка.
У сарадњи са Општином и Заводом за заштиту здравља урађена анализа три бунара у приватним кућама, као и езинфекција два бунара која нису била за употребу воде за пиће у два наврата.

Социјална заштита

Подела пакета хране социјално угроженим породицама у сарадњи са Центром за социјални рад и Црвеним крстом у три наврата.

Култура и спорт

Помоћ ХКУД “ЉУТОВО” у обезбеђењу просторија за несметан рад.
Манифестација “Фестивал аматерског театра”.
Манифестација “Дужијанца Љутово 2007”.
Сунчана јесен живота.
Манифестација “Мјесец културе”.

Јавно обавештавање

Врши се преко огласне табле. Као и на званичном сајту општине Суботица њњњ.суботица.рс и њњњ.љутово.нетфирмс.цом сајт МЗ Љутово.
Сарадња са органима и телима општине,државним органима,јавним предузећима и установама обавља се преко састанака, посета појединих служби нашој МЗ, писменим путем и телефонским договорима.

Вршење других послова

Потписан протокол о сарадњи на асфалтирању “Бећар атара” са МЗ Мала Босна, МЗ Стари Жедник и МЗ Нови Жедник.
Урађена термоизолација новог дела зграде месне заједнице. На пролеће остаје још да се постави бавалит и изврше молерски радови.
Урађена реконструкција мерног места за електричну енергију и постављен кабел за прелез на трофазну струју у сарадњи са ХКУД “Љутово”.

Шимић Маринко