МЗ Кертварош – Извештај о раду за 2018

21.01.2019.

ИЗВЕШТАЈ

о раду Месне заједнице „Кертварош“ за 2018. годину

Месна заједница „Керварош“ је своју основну делатност обављала према статуту Месне заједнице „Кертварош“, према пословницима ове Месне заједнице, по Плану и програму рада за 2018. годину,као и према усвојеним Приоритетима програма рада Месне заједнице „Кертварош“ за 2018. годину. У просторијама Месне заједнице вршена је дужност канцеларијског пословања, као и обаваљање разних активности и задатака у сарадњи са Градском управом Града Суботице.

Скупштина Месне заједнице је имала 4 седнице а Савет 12 седница у 2018. години.Према потреби се заседало за доношење Одлука.

Комунална област:

Током 2018. године радило се на остваривању:

Пројектно техничка документација за улицу Антона Ашкерца

Поправка сливника по пријави Месне заједнице у улицама Имреа Шафрања, Банијска,Нера Карош Марош , Партизанских база

Сервисна улица од Вишеградска до Партизанских база пресвлачење асфалта

Од Банијске до Партизанских база проширивање улице и пресвлачење улице

Делимично постављање нових контејнера на територији Месне заједнице.

Постављање лежећих полицајаца у близини школе , пијаце и вртића на територији Месне заједнице.

Током 2018. године подношени су Захтеви и Молбе Руководства Месне заједнице према надлежним органима , јавним и комуналним предузећима , а на основу жалби,молби,петиција и пријава грађана, као и на основу прикупљених информација са терена од стране секретара МЗ.Пријављивани су проблеми недостатака уличног и јавног осветљења,оштећења саобраћајних знакова,недостатака поклопаца уличних шахтова, расутог смећа на јавној површини и новонасталих оштећења на коловозима.

Заштита и унапређење животне средине:

Орезивање дрвећа ,жбуња и растиња, као и кошење траве јавних површина територије МЗ врши се према годишњем програму ЈКП Чистоћа и зеленило.

Социјална заштита:

У сарадњи са Црвеним крстом Суботице подељени су пакети суве хране социјално угроженим становницима наше МЗ.

Извршена је подела 22 новогодишња пакетића деци из породица слабијег метеријалног стања . Поклоне је обезбедила МЗ из сопствених прихода – донација планираних у ту сврху.

Сарадња са органима и телима Града ,државним органима, јавним предузећима и установама:

Током 2018. година сарадња МЗ са огранима и телима Града Суботице је била одлична. Задаци који су добијени од службе координатора МЗ тј. Градске Управе, Службе за општу управу и заједничке послове су извршени.

Служба за финансије је свакодневно помагала стручним саветима и упутствима, водећи рачуна о законским роковима.

Добра дугодишња и свестрана сарадња Руководства Месне заједнице са Основним школама „Милош Црњански „ и „Јован Микић“.