Градоначелник Бакић: У Суботици је љубав према спорту немерљива

Градоначелник Суботице Стеван Бакић и браћа Сабанов, Иван и Матеј, тенисери  са Палића, данас су на теренима ТК „Палић 1878“, на Палићу, симболичним пресецањем врпце предали на коришћење реконструисани и проширени тениски терен са акрилном подлогом. Градоначелник Бакић је, тим поводом, изјавио како Тенис клуб „Палић 1878“ – узорни спортски колектив који у свом имену јасно показује од када се тенис игра на Палићу – располаже са девет терена, од којих су осам са шљаком, док је девети управо овај нови, реконструисани тениски терен који је некада имао стару бетонску подлогу, а сада је тениски терен са новом, акрилном подлогом.

„Терен је и проширен, око њега је постављена нова заштитна ограда, а урађено је и осветљење, тако да у свим параметрима испуњава све прописане стандарде и на њему се сада могу играти и званична такмичења Интернационалне тениске федерације. Тениски клуб ’Палић 1878’ је дао неколико врхунских тенисера, а имао је и много активности, нарочито у периоду од 2004. до 2016. године, када је био организатор професионалног турнира за тенисерке, наградног фонда 10.000 долара. Највеће звезде које су изнедрили ови тениски терени на Палићу су браћа Сабанов, од којих је и кренула иницијатива за реконструкцију и проширење овог терена. Они су од својих сопствених средстава дали 25.000 евра за подлогу, а Град Суботица је из буџета издвојио 11,4 милиона динара за опремање овог терена и његово осветљење“, нагласио је градоначелник Бакић.

Он је подсетио да браћа Сабанов нису познати само у Суботици и да су већ одавно стекли значајан статус у свету професионалног тениса, поготово у игру дублова.

„Браћа Сабанов су једини Суботичани који се могу похвалити АТП титулом – Србија опен 2021. Исте године су наступили на Аустралијан опену, Роланд Гаросу и Wимблдону и престављали Србију на АТП купу у Сиднеју, а прошле године су суботичком Спартаку донели титулу шампиона Србије. Браћа Сабанов су и врхунски људи. И то је оно што увек говорим: да су спортисти добри људи и да спорт људима даје тај квалитет. Ако је неко, уопште, поставио питање зашто је Суботица увек била и биће град спорта, и зашто са поносом носи и признање Европски град спорта за 2024. годину, ово је један у низу одговора због чега је то тако. У Суботици је, познато је, љубав према спорту немерљива“, подвукао је градоначелник Стеван Бакић.

Иван Сабанов је казао да су он и његов брат близанац Матеј дошли на идеју да се урушени бетонски терен на теренима ТК „Палић 1878“ реконструише и оспособи за игру и тренинге.

„Све је почело у септембру прошле године. Прво је уклоњен стари бетон, потом су проширене димензије терена, па постављени нови асфалт, ограда и осветљење. Током зиме морали смо да се стрпимо када је реч о постављању акрилне подлоге, јер је било потребно да температура буде изнад 15 степени Целзијуса. Дочекали смо и мај и сада смо срећни што се све завршило онако како смо планирали. Захваљујем се градоначелнику Бакићу и Граду Суботици што су препознали нашу иницијативу и што су помогли у реализацији овог пројекта. Захваљујем се, такође, и Тенис клубу ’Палић 1878’ што нам је дозволио да обновимо овај терен, а захвалност изражавамо и Душану Рајковићу, који је, с обзиром на то да смо на турнирима, уместо нас обављао разговоре и договарао све што је било неопходно да се уради у вези реконструкције терена“, истакао је Иван Сабанов и додао да овакву подлогу, на којој се играју сви светски тениски турнири, у нашој земљи имају две терена у Београду, и један у Новом Саду.

Previous Oдржан помен и одата почаст Јовану Димитријевићу – првом Србину који је обављао функцију градоначелника Суботице