Градоначелник Бакић присуствовао затварању Међународне књижевне колоније „СКД – Крупара 2022“ у Бачком Душанову

У Бачком Душанову, у ресторану „Крупара“, вечерас је одржана церемонија затварања Међународне књижевне колоније „Српско књижевно друштво – Крупара 2022“, која се одржава од 23. до 27. августа, као и дванаесте по реду Ликовне колоније „КрупарАрт“ која је, од 15. до 21. августа, такође одржана у прелепом амбијенту комплекса „Крупара“. Завршној вечери четврте међународне књижевне колоније и изложби слика насталих на Ликовној колонији „КрупарАрт 2022“, присуствовао је и градоначелник Суботице Стеван Бакић који је, том приликом, истакао да му је велика част што у име суботичке локалне самоуправе и своје име може да поздрави учеснике овог културног догађаја из Србије и иностранства, домаћине, организаторе и све присутне љубитеље лепе речи, ликовне уметности и музике.

„О важности међународне књижевне колоније која се захваљујући активним и креативним становницима Бачког Душанова – у првом реду породице доктора Луке Анђелића – одржава управо у овом насељу,  али и чињеници да њен значај превазилази оквире локалног, најбоље потврђује податак да је и њено овогодишње, четврто издање подржало Министарство културе и информисања“, рекао је градоначелник Бакић.

Уз истицање да организатори Међународне књижевне колоније „Српско књижевно друштво – Крупара“, овом манифестацијом желе да српску књижевност учине што видљивијом и препознатљивијом у наднационалним оквирима, градоначелник Бакић је казао да додатну драж овом културном догађају даје то што се он одржава у периоду када ће се на територији града Суботице организовати низ културних манифестација уприличених поводом обележавања Дана града Суботице, 1. септембра.

„Надам се да су се учесници књижевне, као и ликовне колоније, врхунски интелектуалци из наше земље и иностранства лепо провели у нашој средини, да ће у државе и градове из којих долазе понети добре утиске и да ће Суботицу и Бачко Душаново препоручити својим пријатељима и колегама. Још једном вас све срдачно поздрављам и изражавам подршку Града Суботице овој културној манифестацији“, нагласио је градоначелник Стеван Бакић.

Присутнима на церемонији затварања, у оквиру које је изведен и пригодан музички програм, обратили су се и уметнички селектор и организатор Ликовне колоније „КрупарАрт“, Биљана Миленковић, и сликарка Јелена Аранђеловић.

Учесници овогодишње Међународне књижевне колоније „Српско књижевно друштво – Крупара 2022“ били су Викторија Радич (Србија/Мађарска), Мари Алперман (Немачка), Енрико Даванцо (Италија), Мирјана Митровић (Србија), Зоран Ђерић (Србија) и Иван Атић (Словенија/Србија).

Previous Градоначелник Бакић обишао завршне радове на рехабилитацији обилазнице око Палићког језера