Градоначелник Бакић примио одбојкаше суботичког Спартака

11.05.2022.

Градоначелник Суботице Стеван Бакић састао се данас, у Зеленој сали Градске куће,  са делегацијом Мушког одбојкашког клуба Спартак, и тим поводом изјавио да је МОК Спартак, после 46 година, направио врхунски резултат у тек окончаној такмичарској 2021/2022. години и да су одбојкаши Спартака ове године приредили велику радост Суботичанима кроз четири тешке утакмице финалне серије „плеј-офа“ Првенства Србије.

„Мушки одбојкашки клуб Спартак је са петог места нападао титулу првака Србије. Што се мене лично тиче, а мислим и грађана Суботице, они су наши победници, не само по њиховој приказаној игри, пожртвовању и борбености, већ и због свега онога што их је пратило током целе такмичарске сезоне. Издигли су се изнад свих проблема, посебно пред почетак прве утакмице ’плеј-офа’ са новосадском Војводином. Скоро пола Спартакове екипе уочи тог дуела имало је здравствене проблеме и да је све било како треба по питању њиховог здравља, јер је та прва утакмица и предност домаћег терена веома битна, можда би све то отишло у неком другом правцу. Била је то, реално, борба ’Давида и голијата’, с обзиром на то да Војводина екипа која већ дуго доминира у српској одбојци, сјајан спортски колектив са много репрезентативаца, врхунских иностраних играча и најбољом могућом подршком“, истакао ј градоначелник Бакић.

Подсетио је како Мушки одбојкашки клуб Спартак има дугу традицију, да је основан 1945. године, да је 1975. био првак старе Југославије и да је 1976. године у Бриселу, у Лиги европских шампиона, освојио треће место.

„Мушки одбојкашки клуб Спартак окупља око 80 такмичара, тренер Јевтић је помоћник селектора националне репрезентације, а тренутно шест играча наступа у различитим репрезентативним селекцијама Србије. Спортисти су најбољи амбасадори овог града и млади имају на кога да се угледају и чему да стреме. Због свега што су учинили, одбојкаши Спартака убудуће заслужују снажнију подршку локалне самоуправе. Честитам тренеру, играчима, стручном штабу и руководству Спартака, и желим им још много финала и блиставих победа“, закључио је градоначелник Бакић.

У име МОК Спартак, градоначелник Бакићу на срдачном пријему захвалили су се председник Клуба Душко Гуслов и тренер Ивица Јевтић.

Након обраћања медијима, градоначелник Бакић је тренеру Јевтићу уручио књигу „Србија, градови, општине, насеља“, аутора проф. др Стевана М. Станковића. Ивица Јевтић је градоначелнику Стевану Бакићу предао сребрну медаљу изборену у финалној серији овогодишњег „плеј-офа“ Првенства Србије, док је капитен Спартака Немања Јунгић градоначелнику Бакићу предао лопту са потписима свих одбојкаша Спартака.

Пријему су присуствовали члан Градског већа задужена за област спорта и омладине, Наташа Алексић, и генерални секретар Спортског савеза Суботице Дејан Вуковић и потпредседник МОК Спартак Лазар Марковић.

Previous Закључен Меморандум о разумевању између Града Суботице и аустријске компаније „Фелер“