Градоначелник Бакић отворио Привремено прихватилиште за бескућнике

Градоначелник Суботице Стеван Бакић отворио је Привремено прихватилиште за бескућнике са територије овог града. Уз подсећање да Град Суботица, на основу иницијативе Центра за социјални рад, сваке године у зимском периоду доноси одлуку о отварању Привременог прихватилишта за најугроженије Суботичане, односно бескућнике, градоначелник Бакић је рекао да ће се од данас ова услуга пружати на новој локацији, у улици Браће Радић број 83, у Месној заједници „Бајнат“, у потпуно реновираном објекту и да је на тај начин трајно решен стамбени простор, односно место где ће се ова услуга пружати и у наредним годинама.

„Објекат је укупне површине 186 квадратних метара и чине га две одвојене просторије за спавање, дневни боравак са трпезаријом, кухиња, два купатила и магацински простор. Смештајни капацитет Привременог прихватилишта је девет корисника, од којих је у једној просторији шест лежаја за мушкарце, а у другој три лежаја за жене. У реновирање објекта укупно је уложено шест милиона и 145 хиљада динара. Овим потврђујемо да Град Суботица, у духу политике коју води Владе Републике Србије, наставља да пружа подршку својим грађанима, посебно најугроженијим појединцима и породицама. Тако ће бити и у наредном периоду, а томе у прилог иде и чињеница да, без обзира на све кризе кроз које пролазимо и рестрикције које смо имали, буџет Града за социјалну и дечију заштиту није смањен ни за један једини динар“, нагласио је градоначелник Бакић.

Додао је да се нада да ће предстојећа зима бити блага и навео да је током прошлогодишњег зимског периода услугу Привременог прихватилишта користило шест најугроженијих грађана Суботица.

„За потребе Прихватилишта, Град Суботица је у буџету за 2022. годину обезбедио 500.000 динара, а у буџету за 2023. годину планирана су средста у висини од 870.000 динара. Ако се укаже потреба, Град Суботица ће, сходно ситуацији, та средства повећати“, истакао је градоначелник Бакић.

Секретар Градске организације Црвеног крста Суботица Синиша Трајковић је казао да су организација рада, као и опремање самог објекта, поверени суботичком Црвеном крсту.

„Црвени крст је, као и претходних година, у потпуности опремио простор са креветима, постељином и чистом гардеробом. Као и ранијих година, корисници ће имати три оброка и топле напитке током 24 часа. Обезбеђена су и средства за личну и колективну хигијену. Корисницима ће, такође, и ове године бити обезбеђен здравствени преглед и лекови који буду прописивани, као и специјалистички прегледи уколико за њима буде било потребе. Прве кориснике очекујемо већ данас“, рекао је Трајковић.

Previous Уручени кључеви од 44 стана за избеглице из БиХ и Хрватске