Додељени пакети спортске опреме фудбалским клубовима са територије града Суботице

Потпредседник Фудбалског савеза Србије Бранислав Недимовић предао је данас пакете спортске опреме фудбалским клубовима са територије града Суботице: Фудбалском клубу „Препород“, из Новог Жедника, члану Војвођанске фудбалске лиге „Север“, као и Омладинском фудбалском клубу „Мала Босна 2015“, из Мале Босне, и Фудбалском клубу „Локомотива“, из Суботице, члановима Градске фудбалске лиге Суботица. Уручењу спортске опреме Фудбалском клубу „Препород“ присуствовао је и градоначелник Суботице Стеван Бакић који је, тим поводом, истакао да поздравља ову праксу поделе спортске опреме клубовима нижих рангова такмичења коју Фудбалски савез Србије спроводи већ неколико година.

Уз изражавање захвалности Фудбалском савезу Србије што ће донацију пакета спортске опреме добити и мањи суботички фудбалски клубови којима, како је рекао, та спортска опрема заиста много значи, градоначелник Бакић је подсетио да у Суботици успешно функционише око 150 клубова и спортских организација.

„Клубови у нашем граду су у последње време ставили акценат на развој младих играча. Тако, конкретно, Фудбалски клуб ’Препород’ има 80 својих чланова, од чега су 60 најмлађи фудбалери од којих многи претендују да једнога дана буду и фудбалске звезде“, казао је Бакић.

Додао је да суботичка локална самоуправа настоји да свим спортистима обезбеди што је могуће боље услове за бављење спортом и да Суботица с правом носи епитет „град спорта“.

„Суботица је у конкуренцији 30 градова понела титулу ’Европски град спорта’ за 2024. годину. Користим ову прилику да саопштим да смо добили позив из Брисела и да ће 7. децембра ове године суботичка делегација са поносом у Европски парламент унети заставу Србије“, рекао је градоначелник Бакић.

Подвукао је да политику огромних улагања у спорт и подршке свим спортистима државе Србије коју води Александар Вучић, као и Влада Србије и Покрајинска влада, подржавају и суботичка локална самоуправа и Фудбалски савез Србије, и додао да ће Град Суботица и у наредном периоду све урадити да што више улаже у спортску инфраструктуру и пружа што већу подршку својим спортистима.

„Наши приоритети су спорт, култура, образовање, социјала и здравство, јер то су стубови развоја града Суботице. И на крају, још једном ћу да се захвалим Фудбалском савезу Србије и потпредседнику Браниславу Недимовићу на данашњиој донацији спортске опреме, а фудбалским клубовима којима је опрема донирана желим да им то буде мотив за још већи рад и остварење свих спортских планова које су замислили“, закључио је градоначелник Стеван Бакић.

Координатор за  рад са млађим категоријама у ФК „Препород“, Немања Проле, захвалио се на донацији и истакао да она за овај клуб има вишеструки значај.

„Гарнитура дресова за први тим и лопте које смо данас добили од великог су значаја за наш клуб, али с друге стране ова донација за нас је и подстрек и порука да неко мисли на нас и да можемо да рачунамо на помоћ уколико нам затреба. Осим ове донације, данас је договорено да и пионири добију нове дресове, јер је у Клубу последњих година акценат стављен на рад са млађим категоријама. То уопште није лак посао, поготово у сеоским срединама, али ми се трудимо да то радимо на најбољи могући начун“, рекао је Немања Проле.

Previous Обележена 155. годишњица постојања и рада Музичке школе у Суботици