Омладинско културно уметничко друштво „Младост“ Суботица

Омладинско културно уметничко друштво „Младост“ основано је 1947. године, са циљем да  окупља децу и омладину жељну да уче да играју, свирају, глуме, певају, да се друже и стварају нераскидива пријатељства.

Кроз различите облике културно-уметничког стваралаштва прошло је, до данас, више од 30.000 људи. Од самог оснивања па све до данас окосница културно-уметничке делатности су традиције и народно стваралаштво припадника свих народа и националности, као и  унапређивање културно уметничког аматеризма.

Богатство и лепота традиције, игре и ношње приказивали су млади „Младост“-и у преко 20 земаља Европе, Азије и Африке. На тим сценама добијали су многа одличја од којих су најважнија: прва места на светском фестивалу у Енглеској, и Европском у Белгији, специјално признање Интернационалног фестивала у Египту, златна медаља на међународном фестивал у Белорусији  и многа друга.

Харамбашићева бр. 4

okudmladost.rs