Ustanova kulture Art bioskop „Aleksandar Lifka“ Subotica

Na temeljima prvog stalnog bioskopa u gradu, koji je osnovao Aleksandar Lifka 1911. godine, kao i višedecenijskog rada bioskopa „Lifka“ u okviru preduzeća Subotica-film, krajem 2005. godine počela je sa radom nova gradska Ustanova kulture posvećena filmskoj i video umetnosti. Osnovna delatnost je prikazivanje filmova i to od domaće filmske produkcije do svetskih filmskih hitova. Osim osnovne delatnosti, prikazuju se i umetnički filmovi, ali i drugi filmovi aktuelnih svetskih ostvarenja.

Ustanova je osnovana sa ciljem  da obavlja delatnost u oblasti kulture od značaja za grad i to prvenstveno kroz prikazivanje neprofitabilnih filmova i filmskih ciklusa, edukovanje mladih organizacijom kulturno-umetničkih, naučno-edukativnih programa, tribinama i radionicama.

Istaknuti projekti:

– Obeležavanje Dečije nedelje filma

– Ciklus savremenog hrvatskog filma

– Dani vojvođansko – mađarskog filma

– Bunjevački dani

– Promovisanje romske kulture i tradicije

– Dani domaćeg filma

– Hrizantema – festival sećanja.

Trg žrtava fašizma 5, Subotica

alifka.org

alifka@facebook

alifka@instagram