Grb i zastava grada

Grb grada

Grb Grada je sledećeg oblika i sadržine: štit sa šiljastim podnožjem (barokna varijanta) sa biljnom geometrijskom ornamentikom, s tim da se u gornjem plavom polju pojavljuje Bogorodica u skrletnoj odeći s detetom Isusom u naručju pred njom stoji Sv. Terezija u odeći bosonogih karmelićanki, s ispruženim rukama prema malom Isusu, u donjem polju je stilizovani lav zlatne boje, propet na desnu stranu sa mačem u desnoj šapi.

Zastava grada

Zastava Grada je sledeće veličine i sadržine: široka je 92 cm a dugačka 136 cm (sa delom za navlačenje na koplje 140 cm); izrađena je od dvostruke svile bele i svetloplave boje, sa obe strane površine zastava je horizontalno podeljena na dva polja jednake širine, s tim da je belo polje u gornjem, a plavo u donjem delu; sa obe strane u centralnom delu našiven je grb Grada; s tri strane zastava je obrubljena resama boje zlata, dok je sa četvrte navučena na koplje; pojedinačna dužina rese je 45 mm; zastava je postavljena na koplje od eloksiranog metala dužine 255 cm, koje se u gornjem delu završava listolikim završetkom visokim 37 cm. Način korišćenja grba i zastave Grada utvrđuju se odlukom Skupštine grada.

Subotica - Subatica - Szabadka - Subotica © 2024. subotica.ls.gov.rs Powered by DIGITALHOUSEPOWER