Удружење Адађо

Удружење Адађо основано 2012. године. Удружење је формирано да би се пружала могућност  младим талентима да се искажу у области културе и уметности. У оквиру Удружења постоје плесне радионице за децу од 3 године па на даље.

За ових 9  година плесачи удружења Адађо одиграли су 25 представа, учествовали су на државним, међународним и Европским првенствима и разним плесним фестивалима. Чланови удружења су укупно освојили 90 пехара за групне игре и 25 диплома за солистичке игре.

Удружење се бави подстицањем развоја балетске уметности у духу савремених достигнућа у земљи и иностранству, едукацијом младих, као и развојем креативности и стицањем опште културе из области плесног васпитања.

Хенрика Сијенкјевића 9, Суботица

adagio@facebook