Отворени универзитет Суботица

Отворени универзитет Суботица (раније Раднички универзитет) је настао 1953. године и важи за једно од лидер предузећа у Србији у области неформалног образовања и манифестационе културе. Осим образовања, реализовања културних манифестација, приказивачке и издавачке делатности, Отворени универзитет је и један од најуспешнијих субјеката у Србији у области пројектног менаџмента реализујући више од 30 националних и међународних пројеката у различитим програмима током претходне две деценије.

У најширој јавности је, пре свега, препознат као организатор и извршни продуцент два фестивала који трају већ 28 година – Фестивала европског филма Палић и Међународног фестивала позоришта за децу.

Основни циљеви Отвореног универзитета Суботица су развој и реализација концепта доживотног учења, развој и промоција савремених културних вредности као и развој и реализација пројеката који се заснивају на приципима одрживог развоја.

Истакнути пројекти:

– Фестивал европског филма Палић

– Међународни фестивал позоришта за децу

Otvoreni univerzitet openunsubotica

– Međunarodni festival pozorišta za decu lutfestsubotica

– Festival evropskog filma Palić palicfilmfestival

– Bioskop Eurocinema eurocinema